
Ескізи ювілейних нагород, сувенірної та друкованої продукції, яку буде виготовлено до 60-річчя утворення Черкаської області, 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка та 70-річчя визволення Черкащини від німецько-фашистських загарбників 15 жовтня під час круглого столу обговорювали голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб разом з представниками творчої інтелігенції.

Представлені робочою групою ескізи ювілейних відзнак, зразків логотипів, сувенірної (картин, панно, футболок) та друкованої продукції (книг, запрошень, листівок, записних книжок, пакетів) потребують значних доопрацювань, – на цьому зійшлися всі учасники творчого заходу.

– Оглянувши представлений нам матеріал, можу говорити про те, що не все тут гаразд. Потрібно більш уважно придивитися до ескізів продукції, не скрізь простежується професіоналізм, та не в повній мірі охоплені види образотворчого та прикладного мистецтв, які могли б гідно презентувати ці величні свята. Наприклад, на нагрудних знаках пропонують використати хрест і зірку. Я вважаю, що цього слід досить обережно віднестися, послухати спеціалістів, геральдистів, адже нам може подобатися чи ні, але кожен штрих, кожна детель на знаці відіграє дуже важливу роль. Це робиться на віки, – висловив свою думку Заслужений художник України Іван Фізер.

Багато ескізів, які продемонстрували під час засідання, були роботами творчої майстерні Олександри Теліженко, яка вже 20 років працює виключно над створенням мистецького продукту національного сувенірного спрямування. Знаменита українська художниця також звернула увагу присутніх на недоліки ювілейних відзнак, які на її думку, потрібно переглянути.
– Шевченко в хресту. Я вважаю, що це просто недопустимо. По-перше, це традиційний хід, відомий всім, плагіат. З поезії Шевченка ми бачимо, що у нього досить своєрідне ставлення до релігії. Ставити його портрет у хрест досить ризиково. На комісії розглядався варіант, де хрест складається з книг, це була більш дипломатична позиція, але сьогодні цей ескіз чомусь не презентували, – зазначила член Національної спілки художників України, Заслужений художник України Олександра Теліженко.

Вислухавши усі зауваження та пропозиції голова облдержадміністрації Сергій Тулуб запропонував протягом двох тижнів розглянути усі побажання митців та залучити до спільної роботи над створенням ювілейних нагород, сувенірної та друкованої продукції фахівців по кожному напрямку (художників, письменників, геральдистів, молодь), щоб вже до 1 листопада ухвалити остаточне рішення.
Також очільник області зобов’язав підготувати пропозиції щодо створення Вищої ради митців Черкащини на найближчу сесію обласної ради.
– Є необхідність створити Вищу раду митців Черкащини, як громадську організацію. Наділити її повноваженнями, зокрема повноваженнями контролю за тим, що сьогодні виготовляється і поширюється на Черкащині. До такої ради мають увійти заслужені митці та науковці області, – наголосив Сергій Тулуб.
Будьте чемні