
Навесні черкаським театралам подарують одразу дві прем’єри, одна із яких є результатом цікавого театрального експерименту, а інша – унікальною постановкою світової класики. Про це під час прес-конференції 14 березня розповіли директор Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка Володимир Осипов та режисер-постановник Олександр Павлютін.
9 квітня у Черкаському драмтеатрі відбудеться прем’єра вистави за п’єсою Дмитра Левицького «Лєна». Це історія із сучасного життя, написана спеціально для черкаського драмтеатру в рамках театрального експерименту: інтерв’ю режисерів із черкаськими акторами, які розповідали свої життєві історії – і ті ставали сюжетами для п’єс. Одну із таких п’єс – «Лєна» – і втілює на черкаській сцені лауреатка премії «Пектораль», режисер Тамара Трунова. Вистава камерна – одночасно її зможуть переглядати не більше 70 людей, які сидітимуть не в глядацькій залі, а просто на сцені, поряд із акторами. Друга прем’єра, що відбудеться на початку травня – це вистава за п’єсою Жана Батиста Мольєра «Мізантроп», яку знавці літератури вважають найдовершенішим твором драматурга. Попри це, п’єсу дуже рідко ставили на російській сцені та ніколи – на українській. Хоча, за словами режисера-постановника п’єси Олександра Павлютіна, її переклад українською ще в 1960-х роках здійснив Максим Рильський.
А найближчими днями Черкаський драмтеатр запланував провести благодійну акцію – дати виставу у пам’ять Небесної Сотні.
– Це позапланова вистава, яку ми покажемо у свій вихідний день – у понеділок, 31 березня, о 18.30. П’єсу ми обирали за схожістю тематики – сюжет «Думи про братів Неазовських» Ліни Костенко дуже співзвучний із подіями, що відбувались на Майдані, – зазначив директор Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка Володимир Осипов. – Ми дуже сподіваємось, що черкаський глядач гідно оцінить нашу роботу і зал буде повним. Весь збір від вистави буде перераховано родинам черкащан, які загинули на Майдані. Ми дуже хочемо зробити свій внесок у благородну спільну справу, і робимо це із особливим почуттям.
– У березні Черкаський драмтеатр також відзначатиме і професійне свято – 27 березня ми святкуватимемо Міжнародний день театру. Цьогоріч ми запланували провести це свято у незвичному форматі – урочистому концерту на сцені театру передуватиме інтерактивне вуличне шоу на Театральній площі міста, – констатував режисер-постановник Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка Олександр Павлютін. – Це буде справжнє театральне весняне свято, яке подарує місту черкаський драмтеатр, під час якого всі бажаючі зможуть спробувати себе у драматичному мистецтві: завдяки майстер-класам акторської та балетної майстерності, костюмерам та гримерам театру. На очах здивованої публіки кожен зможе приміряти новий образ, перевтілившись і довівши собі і оточуючим, що Шекспір був правий: весь світ – театр, а ми в ньому – актори.
За словами директора театру Володимира Осипова, наразі невідомо, чи відбудеться цьогоріч у звичному форматі традиційний Міжнародний театральний фестиваль «Сцена людства», започаткований у Черкасах. Приїзд на наш фестиваль іноземних театральних колективів – через політичну ситуацію в Україні – залишається під питанням. Зокрема, від відвідин «Сцени людства» може відмовитися московський Державний музичний театр національного мистецтва під керівництвом Володимира Назарова.
За інформацією Черкаського прес-клубу реформ
Будьте чемні