Днями Управління ДСНС у Черкаській області отримало чергове поповнення. До офіцерського корпусу Управління ДСНС України у Черкаській області долучилися 22 молодих лейтенанти, випускники ВУЗів системи Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Про це повідомили в управлінні ДСНС України в Черкаській області.
Проте, отриманий диплом не став для випускників автоматичною перепусткою до самостійної практичної діяльності. Адже навіть маючи теоретичні знання, якими б відмінними вони не були, лейтенанти повинні демонструвати ще й гарну практичну підготовку. Для цього в пожежно-рятувальних частинах області вже давно існує спеціальна система стажування. Завдяки ній молоді фахівці у короткий період проходять адаптацію у новому для себе колективі та мають змогу відчути діловий, практичний ритм професії.
15 червня на базі пожежно-рятувальних підрозділів Черкаського гарнізону, у молоді розпочався новий етап входження у професію.
Впродовж місяця, перебуваючи під пильним оком своїх більш досвідчених старших колег молоді лейтенанти пройдуть стажування на посаді начальника караулу, і лише після цього вони зможуть здати заліки аби нарешті отримати допуск до самостійного виконання своїх функціональних обов’язків та поставлених завдань.
Програма стажування надзвичайно насичена і хоча має кілька теоретичних занять присвячених питанням тактики та організації проведення рятувальних робіт, переважно складається із практичних вправ.
Усі вправи програми запропоновані та прораховані бойовими офіцерами із урахуванням не лише чисельних виїздів, а й особливо складних викликів. Тому вони зачіпають безліч складових щоденної практичної діяльності. Тут і особливості використання спорядження і обладнання на автомобілі і експлуатація самої рятувальної техніки і устаткування.
Стройова підготовка і заняття в спеціальній теплодимокамері із власними протигазами. Використання на спеціальних навчальних майданчиках, існуючого на озброєнні у підрозділів Управління обладнання, спорядження та устаткування. Постійні розрахунки коло планшету на посту безпеки. Змінюються локації, змінюються інструктори, проте незмінним залишається вимогливість та відповідальність. І інструктори і учні працюють майже без відпочинку. Питань які важливо розглянути та відпрацювати багато, програма надзвичайно насичена, і лише часу, за словами усіх учасників занять не вистачає…
Практично та лаконічно, саме під таким гаслом намагаються працювати усі учасники цієї програми введення у професію. Навіть учбові фільми, які час від часу демонструються молоді, не лише відзняті під час ліквідації реальних надзвичайних подій, а й демонструють особливості дій пожежно-рятувальних підрозділів на місці викликів.
«Кожна надзвичайна ситуація непередбачувана, неможливо працювати за певним шаблоном, сучасна обстановка вимагає від кожного без виключення рятувальника максимальної концентрації та відповідальності. Недостатньо мати відмінні знання, необхідно вміти ними користуватися, правильно, швидко, упевнено, – говорить керівник стажування, начальник відділу з реагування на надзвичайні ситуацій Управління ДСНС у Черкаській області Олександр Горобець, – саме тому, аби у майбутньому лейтенанти під час проведення рятувальних робіт діяли спокійно, зосереджено та професійно, під час стажування ми намагаємось поділитися з ними існуючим досвідом та практичними напрацюваннями»,- зазначив Олександр Іванович.
Спостерігаючи за тим, як відповідально ставляться до своєї підготовки та навчання молоді офіцери, стає зрозуміло, що вони й самі добре усвідомлюють, наскільки важливим є цей адаптаційно-перехідний, від навчальної парти до місця в бойовому автомобілі період. Усі новачки упевнено заявляють – до роботи в підрозділах ДСНС області готові. Для когось робота рятувальника була мрією дитинства, хтось наслідує життєвий шлях своїх батьків, хтось лише планує започаткувати нову династію. Проте, на справді не так важливо, що саме спонукало молодь обрати цю важливу важку та необхідну професію, важливо інше, щоб вони усвідомили, це професія для відповідальних, щирих а головне небайдужих людей.
Будьте чемні