Молочниця – це одна із «незручних» переважно жіночих хвороб, про які не прийнято говорити в голос, але з якою зіштовхується практично кожна жінка протягом свого життя. Причому, часто – не один раз. Так, на молочницю може захворіти і юна дівчина, і жінка у розквіті сил, і літня пані. Особливо часто з проявами молочниці жінкам доводиться мати справу під час вагітності.
Спричинити молочницю може і стрес, і перегрів (досить часто симптоми молочниці спричиняють дискомфорт саме під час неймовірної літньої спеки), і загальне ослаблення організму, або ж вимушене лікування якихось захворювань антибіотиками, детальніше – на ekobiol.com.ua. Інколи молочниця може супроводжувати інші, інколи хронічні захворювання. Так, у хворих на діабет ризик виникнення молочниці у рази вищий, аніж у тих, хто не страждає на це захворювання.
Власне, молочниця має симптоми, близькі до венеричних захворювань, але такою не є. Грибок Candida у нормальному стані присутній у мікрофлорі як піхви, так і кишківника. І лише при порушенні імунного балансу він починає неконтрольовано розвиватися, спричиняючи неприємні відчуття. До речі, чоловіки також хворіють на молочницю, однак у них це захворювання має іншу назву – кандидозний баланіт.
Перші симптоми молочниці – білуваті виділення з піхви, що нагадують кисле молоко або домашній сир, із кислуватим запахом, печія у ділянці піхви та сечовика, неможливість нормально сісти, інколи – часті позиви до сечовиділення. Що ж робити у такому випадку? Передовсім, звернутися до свого гінеколога і проконсультуватися, адже молочниця може бути симптомом серйознішого захворювання.
А надалі – серйозно поставитися до свого здоров`я, і лікувати не лише зовнішні симптоми – тобто печію у піхві, але й джерело поширення грибка – кишківник. Тобто, слід вживати препарати, які забезпечують комплексне лікування молочниці. Проте, перед тим, як вживати комплекс Ekobiol з бактеріофагами та фруктоолігосахаридами та вагінальними свічками чи протигрибковими таблетками, слід обов`язково проконсультуватися із лікарем. А також подбати про те, аби і ваш партнер пройшов курс лікування. Та дотримуватися певних пересторог на час лікування, зокрема: ретельно слідкувати за чистотою рушників та постільної білизни, носити тільки бавовняну натільну білизну, регулярно змінювати одноразові прокладки протягом дня. І також варто пам`ятати, що до завершення курсу лікування під час статевого контакту обов`язково використовувати презерватив, аби уникнути повторного зараження.
Будьте чемні