У відповідь на звернення депутатів міськради щодо захисту громадян від алабаїв із нелегального розплідника біля Дитячого парку міліція посилить патрулювання цієї ділянки вулиці. Проте вилучити собак до рішення суду міліціанти не мають права. І так само наразі вони не можуть відкрити кримінальне провадження у справі пошматованої собаками молодої матері Анастасії Сіленок – тільки адміністративне. Наразі відкрито 2 адміністративних провадження.
Про це у коментарі “Вчасно” повідомив начальник УМВС України в Черкаській області Владислав Пустовар.
Нагадаємо, 15 квітня о 6:38 чотири алабаї із нелегального розплідника накинулися на 24-річну черкащанку Анастасію Сіленок на вулиці Хрещатик біля Дитячого парку і сильно пошматували ноги. Наразі дівчині вже зробили операцію, в соцмережах іде збір коштів на лікування та реабілітацію молодої жінки. У неї є маленька донька, 2,5 роки. Допомогти потерпілій можна, перерахувавши кошти на її картку у ПриватБанку 4149 4978 2287 5995, Анастасія Ігорівна Сіленок.
Кримінальних проваджень з цього питання немає
За словами Владислава Пустовара, у цій справі складали 2 протоколи.
Перший, складений 1 квітня за статтею 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення – порушення правил тримання котів і собак. Цей перший протокол направлений для розгляду адмінкомісії Черкаського міськвиконкому. Він розглядається згідно закону адміністративними комісіями. На сьогодні цей досі не розглянутий.
– Якщо після розгляду адмінкомісії і накладення штрафу порушник вчиняє це правопорушення, то складається протокол за частиною 2 статті 154, яка крім штрафу передбачає і вилучення тварин, – зазначає начальник УМВС в області.
Частина 2. Стаття 154. Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб — від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Тож після того, як собаки покусали Анастасію Сіленок, був складений другий протокол.
– Кримінальних проваджень з цього питання немає, – запевняє Пустовар. – Тож є другий протокол, який направлений до Соснівського районного суду, окрім штрафу там передбачена обов’язкова санкція у вигляді вилучення тварин. Після рішення суду про вилучення тварин, виконавчою службою із залученням працівників міліції буде проведене вилучення собак. – Ми радилися із прокуратурою, юристами, піднімали практику розгляду подібних правопорушень. Тож тут немає складу кримінального правопорушення, а лише адміністративного.
Постраждала має право на матеріальне відшкодування, тобто через суд може отримати компенсацію.
Ступінь тяжкості тілесних ушкоджень не впливають на кваліфікацію правопорушення
Нещодавно міський голова Сергій Одарич на прес-конференції заявляв, що черкаські правоохоронці неправильно кваліфікували справу з нелегальним розплідником алабаїв. Він стверджував, що це кримінальна відповідальність, бо собаки завдали шкоди здоров’ю жінки середньої тяжкості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правоохоронці свідомо неправильно кваліфікували справу, – Одарич про укуси алабаїв
Проте головний міліціонер області стверджує, що тілесні ушкодження не впливають на кваліфікацію, якщо суб’єктом цього правопорушення є не людина, а собака.
– Якби господар собаки під час укусів знаходився поряд, нацькував собаку або міг запобігти укусам, то тоді б могли кваліфікувати як нанесення тілесних ушкоджень через необережність. Оскільки собаки втекли і господарів поруч не було, то це – лише адміністративна відповідальність, – говорить Владислав Пустовар.
Міській владі варто переглянути правила утримання тварин
Єдине, що може зробити міліція – посилити патрулювання в районі дитячого парку та вкотре проводити роз’яснювальні бесіди із власниками.
– Є правила тримання котів і собак, які затверджені рішенням Черкаської міськради №4991 від 12.03.2009 року за підписом міського голови. Якби було вказано в рішенні, що собаки породи алабай заборонені, або заборонено тримати якусь кількість собак, тобі можна було б реагувати. А зараз ми не маємо право до рішення суду, оскільки собаки – приватна власність, їх вилучати. Будемо вживати всіх заходів, щоб забезпечити правопорядок. Ми можемо наблизити патрулі до цього місця, проводити роз’яснювальні бесіди із власниками, що неодноразово робили.
Зауважимо, що вчора, 23 квітня, на сесії ухвалили рішення про створення робочої групи, яка б внесла зміни до Правил поводження з тваринами, аби унеможливити повторення нападів собак на людей.
Будьте чемні