Бесіди та лекції проводять у черкаських навчальних закладах міліціонери спільно з Черкаським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Школярам та студентам розповідають те, на чому згодом їх можуть піймати та притягти до відповідальності. Розпочавши таку роботу, міліціонери зіштовхнулися з тим, що багатьом дітям навіть невідомо, з якого віку настає відповідальність за скоєння правопорушень.
– Не всі знають, що відповідно до адміністративного законодавства, відповідальність настає із 16 років, – каже оперуповноважений відділу кримінальної міліції у справах дітей Соснівського райвідділу Олександр Патлай . – Першокурсники, особливо ті, що вступають на навчання після 9 класів, мало обізнані з такими речами. Тому ми у простій та невимушеній формі ведемо роз’яснювальні бесіди.
Поспілкувавшись зі студентами, міліціонери роблять висновки, що ті взагалі погано знають про те, що їм можна, а що заборонено. Як приклад, мало хто знає, про заборону куріння на зупинках громадського транспорту та в п’ятдесятиметровій зоні довкола. Ще одна важлива тема – заборона перебування неповнолітніх у нічний час без супроводу дорослих. Рішення, ухвалене депутатами Черкаської міської ради, виявляється відоме не всім підліткам.
– Минулого тижня таку бесіду ми провели у Черкаському політехнічнму технікумі, – розповідає міліціонер. – Хочу додати, що зустріч проходила у присутності батьків, бо вони зацікавлені у безпеці своїх дітей.
У міліції додають, що щомісяця проводять по дванадцять-п’ятнадцять таких зустрічей.
Будьте чемні