Бетонна стіна посеред двору. І це всупереч волі людей. Мешканці дев’ятиповерхівки на бульварі Шевченка гуртом вийшли мітингувати проти незаконної за їхніми словами забудови. Як тільки поставили перший блок, люди заблокували робочих. Хоч забудовник запевняє – усі дозволі та документи має, йдеться у сюжеті “ВІККА-НОВИН”.
Алла Іванівна показує територію, яку має охопити майбутня п’ятиповерхівка. По сусідству – її житловий будинок. Жінка бідкається – місця на всіх не стане. Ні на дитячому майданчику, ні на парковці.
Алла, жителька м. Черкаси: “Семиподъездный дом, плюс еще у нас будет три подъезда. Раз, два, три. У нас уже полторы тысячи людей в этом здании, плюс еще у нас 500 человек. А с детками будет 2,5. И вот это только проежджая часть, дорога. Как можно жить? Если не дай Бог будет пожар, пожарная машина не въедет”.
Люди бояться – житимуть в цілковитому оточенні.
Наталія, жителька м. Черкаси: “Хотим, чтоб у нас во дворе росли деревья, гуляли дети, мы обычные люди, но мы не хотим, чтоб на нашей территории построили громаднейшее здание, кто-то зарабатывал на этом деньги, а мы при этом платили абонплату в ЖЭК. Как нам жить”.
Проти будівництва люди йдуть штурмом. Як тільки техніка ставить перші блоки бетонної стіни – кількадесят місцевих блокує роботу. Навіть полісменів викликають. До працівників мешканці ідуть з вимогою показати містобудівну документацію. Ті кивають на керівників.
Люди пишуть заяву до правоохоронців, паралельно збираючи підписи проти забудови. Патрульні говорять: ніяких причин когось затримувати не мають.
Андрій Биков, патрульний: “Ми взяли заяви від людей, взяли пояснення від забудовника. Він вважає свої дії законними. Люди стоять на тому що він не правий. Ми тільки можемо цю заяву відвезти, зареєструвати у відділ поліції, для того, щоб вона набрала чинності і ми почали по ній працювати”.
На підтвердження законності дій представник забудовника демонструє усі дозволи та проекти на роботи. Показує папери на початок робіт, договір оренди землі, дозвіл міськради та проект будинку.
Олег Гулак, директор-забудовник замовника будівництва: “Вони не вірили, оригінали є. Документи всі чинні, згідно чинного законодавства. Зроблені правильно. У мене нема підстав не будувати. А конфлікт між замовником та людьми треба на якихось громадських слуханнях вирішувати. Щоб вони між собою домовлялися”.
Тим часом місцеві гнуть своєї – справу не полишать, і, якщо треба, проти бетонної стіни підуть людською.
Не залишився осторонь проблеми депутат міськради Тарас Коломієць:
“Сьогодні разом із активістами, колегами по міській раді і жителями будинку по булв. Шевченка, 352 сходили у департамент архітектури, містобудування та інспектування. Хотіли розібратися, хто дав дозвіл на будівництво багатоповерхівки прямо у дворі будинку по бульв. Шевченка, 352. Люди хотіли знати, чому зводять житло на місці парковки і дитячого майданчика, чому забудовник не запитав думки місцевих жителів, чому місцева влада роздає дозволи на будівництво на право і на ліво.
Як на мене, то там пятиповерхівка просто не може бути апріорі. Як можна у дворі будинку на п’ятачку в 30 м. кв зводити багатоповерхівку. А де ставити автомобілі, де гуляти з дітьми, як щодо правил пожежної безпеки? Чому головний архітектор підписав, а виконавчий комітет проголосував за це рішення?
Підготував проект рішення міської ради про скасування рішення виконкому, за яким дозволялося там зводити пятиповерхівку, але дізнався, що подібний проект зареєстрували колеги зі «Свободи». Не важливо, хто подав і хто захищатиме його в комісіях, головне на найближчій сесії відмінити рішення виконкому і не дати забудувати двір. Допоки ми самі не відстоїмо свої права, за нас це ніхто не зробить. «Борітеся і поборете» – писав Тарас Шевченко. Борімося…”
Будьте чемні