Народний депутат Максим Поляков розповів журналістам про те, чому представники «Народного фронту» балотуються за підтримки партії Президента, та яких саме результатів у роботі його політична сила досягла на Черкащині.
Про співпрацю «Народного фронту» та «БПП «Солідарність»
«Народний фронт», як політична сила, існує у кожному районі Черкаської області, також у всіх районах працюють мої приймальні і жодна з них не закрилась. Більше того, у цих приймальнях працюють юристи, які надають фахові консультації. Жодна політична сила не має такого покриття мережі у області, як «Народний фронт».
Проте Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк прийняв політичне рішення, що для запобігання втрати держави під час виборчої кампанії, політична сила, яку він очолює, на вибори не іде – аби запобігти популізму, до якого вдаються більшість політичних сил. «Народний фронт» є державницькою партією. Окрім «Народного фронту» в Україні є ще одна державницька політична сила – це партія Президента «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Тому заради того, аби найкращі люди, які працюють на розвиток і розбудову країни, які є депутатами облради, змогли знову використати свої сили і уміння на користь громад, було прийнято рішення про пошук домовленостей і компромісів із «Солідарністю». У «Народного фронту» на Черкащині чудові стосунки із головою Черкаської ОДА Юрієм Ткаченком, і ми також домовилися щодо кандидатів із «БПП «Солідарність». І під час цієї виборчої кампанії ми працюємо разом, аби підтримати загальний курс на розвиток держави. Я гадаю, що це важливо, що ми вміємо і можемо показати приклад того, як можна домовлятися і йти на певні компроміси. Це приклад європейської свідомості, коли у результаті досягається спільна перемога і створюються умови для ефективної роботи. Дуже важливо, аби наш приклад став взірцем для інших політичних сил – пішовши на компроміс, можна досягти набагато більшого.
Так у деяких районах представники «Народного фронту» вирішили, що йдуть на вибори із іншими політичними силами. Але ми нормально до цього ставимося, оскільки є демократичною політичною силою за своєю суттю.
Важливо, щоб після виборів ми змогли створити більшість, яка би займалась не популізмом і дерибаном бюджету, а сприяла би своїми рішеннями залученню інвесторів та вищому рівневі бюджетної відкритості і прозорості використання коштів громад. Саме тоді буде мінімізоване питання корупції і рівень довіри до влади та державних установ на Черкащині зросте.
Діяльність «Народного фронту» на Черкащині
У «Народному фронті» люди працюють системно, а не від виборів до виборів. Зокрема, тут, на Черкащині, ми відкрили «Агенцію регіональної підтримки підприємництва та інвестицій», яку підтримують та фінансують самі підприємці. Цей майданчик відкритий для представників бізнесу, які мають різні політичні інтереси, але які однаково спрямовані на розвиток і якісні зміни на Черкащини.
У районах, як ми спостерігаємо, існує серйозний кадровий голод. Є молодь, яка готова працювати, але її вкрай мало. Наша агенція, зокрема її виконавчий директор Євген Глєбов, дбає про організацію численних курсів та семінарів, щоби сприяти навчанню тих людей, які могли би стати якісним кадровим резервом на Черкащині: для державної служби, податкової, міліції тощо. Ми намагаємося сюди переносити кращий досвід та ініціювати дискусії на різні теми – від житлово-комунальних проблем (зокрема, вивезення сміття) до тренінгів у освітянській сфері.
Децентралізація
Відповідальність депутатів міських і обласних рад буде зовсім інша. Власне, не тільки відповідальність, але і можливості. Зокрема, фінансова децентралізація вже дала свій результат – деякі регіони вже отримали збільшення бюджету на 86%. На Черкащині цей результат коливається від 20 до 50%.
Кількість депутатського корпусу, звісно, зменшиться. Орієнтовно – на 15%. Це вже добре, бо нам не потрібна така фантастична кількість депутатів, яка досі була у тій же обласній раді. Інше питання, що із реформою децентралізації самі депутати, окрім зменшення їхньої кількості і збільшення навантаження, отримають набагато більше можливостей.
Наприклад, у Смілі, наш секретар міської ради Ярослав Березань подбав про те, аби у місті змогло при переїзді облаштуватися і відновити роботу підприємство, якому довелося евакуюватися з Макєєвки. В Умані так само вирішили питання доріг. Але – іншого способу наповнення бюджету, окрім, як створення робочих місць – немає. Бо не можна з однієї кишені покласти в іншу, якщо там нічого немає.
Залучення інвесторів
Створення нових робочих місць і налагодження роботи підприємств – це запорука незалежності країни в цілому.
Зокрема, це стосується, передовсім ІТ-сфери. Нещодавно голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко підписав меморандум щодо створення iHUB із директором мережі Центрів інновацій та підприємництва iHUB Дмитром Подолєвим. Така мережа створюється за підтримки Норвегії. Допомагав це створювати мій радник Ігор Подолєв, який свого часу працював послом України у Норвегії. Ми подивилися, як це робиться у Києві, і вирішили, що те саме можна зробити у Черкасах. Таким чином, ми показали, що різні гілки влади можуть плідно співпрацювати. І те саме ми перевели у політичну площину.
Будьте чемні