Неосвітлені черкаські вулиці вже дістали групу ініціативних студентів і школярів, і вони знайшли радикальне рішення – якщо влада не ставить ліхтарі, то їх поставлять черкасці. 20-40 ліхтарів на сонячних батереях – вдале рішення, вражають вони. 

OcfCmbmfELQ– Ціль нашого проекту під назвою “Enlight” – безпека. Якщо пройтися по центру міста – ви ще побачите ліхтарі, але в нашому місті є чимало вулиць де ліхтарів мало або немає зовсім. В нашому місті за останній рік сталося 1200 злочинів. Більшість з них сталися саме вночі. А за дослідженнями психологів злочинів стається менше, якщо потенційні бандити розуміють, що їх бачать, і якщо вони самі бачать поліцію, – розповідає Арсен Огадженян, один із ініціаторів проекту.

Планується закупити 20-40 ліхтарів, щоправда якщо вартість одного звичайного ліхтаря 50$, то сонячного – 500$. Але справа того варта, впевнені активісти – адже буде економія за світло, електрика цим ліхтарям не потрібна.

– Сонячна панель на верхівці ліхтаря заряджатиметься від сонця, і вночі світитиме саме за рахунок цього. Є ще резерв – батерея, за рахунок якої ліхтар яка світить три дні, якщо не вистачає світла, – повідомив Роман Красюк.

Активісти стверджують – очікують зменшення кількості злочинів на 20%, тобто на 240 злочинів на рік менше. Обслуговування ліхтарів активісти планують передати у комунальне відання.

До справи планують залучити інвесторів – обіцяють рекламу на всіх заходах, які проводитиме організація, а це, скоріш за все, будуть благодійні концерти – зазначили ініціатори.

– Ми плануємо закупити європейські батереї фірми «Philips». Вони дають гарантію на 5 років. Батерея буде на замку, щоб її не вкрали. Батерея досить потужна, і їй навіть узимку вистачить світла, щоб світити. Можливо, обслуговування ліхтарів буде на волонтерських засадах, без участі комунальних підприємств міста, – зазначив Арсен.

загрузка...

Автор статті

Вчасно Служба новин

редактор стрічки новин

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.