
У квітні 2013 року депутати міської ради відправили у відставку міського голову Черкас Сергія Одарича. Узагальнююче формулювання відставки – відсутність стратегічного бачення розвитку міста. Крім того, колишнього мера депутати звинувачували у нецільовому використанні бюджету розвитку, корупції та кумівстві. Чимало питань виникало щодо працевлаштування депутатів, членів політичної команди Одарича у виконкомі міської ради.
Про це пише почесний президент ПАТ “Азот” Валентина Жуковська на своїй сторінці у “Фейсбуці”.
“Що ж змінилося сьогодні? Кількість депутатів, працевлаштованих у мерії збільшилась. Сьогодні 18 міських обранців є штатними чиновниками мерії. Ще 4 з них керують комунальними підприємствами. З 23 КП 13 є збитковими. При цьому депутати міської ради періодично, за рахунок платників податків, збільшують статутні фонди таких підприємств. Цього року на ці цілі було витрачено більше 2 млн. гривень.
Чи було знято питання щодо прозорості та зрозумілості використання коштів бюджету розвитку? Очевидно, що ні. Пріоритети використання бюджету розвитку сьогодні не зрозумілі не тільки для пересічних городян, але і для тих, хто наповнює цей бюджет.
З моменту прийняття бюджету у грудні 2012 року міська рада 6 разів вносила до нього корективи. Приймаються сумнівні рішення щодо виділення значних коштів на другорядні завдання: 3 млн. гривень (1,5 з міського бюджету) на придбання чортового колеса, 500 тисяч на створення барельєфу в одній із черкаських шкіл. Водночас у 34 школі відпадає плитка прямо на голови школярів, а у 27 – просідає стеля.
Бюджет розвитку Черкас протягом 2012-13 років був найбільший в Україні. Але жодне зі стратегічних завдань так і не було вирішено. Для порівняння: 2012р. – бюджет розвитку Черкас 185 млн. гривень, Вінниці – 66 млн. гривень. 2013р. – Черкаси – 180 млн. гривень, Вінниця – 100 млн. гривень. При цьому Вінниця сьогодні на першому місці за рейтингом комфортного проживання, на другому місці за залученням туристів. Місто успішно завершило транспортну реформу, відновивши прибутковість комунального транспорту. У Черкасах же транспортна реформа завмерла на рівні концепції та світлофорів по 450 тисяч гривень. Місто знаходиться на 31 місці за рівнем комфортності. Погіршується інвестиційний клімат, зростає безробіття. Проблема занятості – ключове, на мою думку, питання для Черкас. І тут дуже показовим є слайд із журналу “Фокус” щодо кількості претендентів на одне робоче місце. Черкаси знову попереду усієї країни в цій сумній статистиці.
Наступного року бюджет розвитку навряд чи перевищуватиме 30-40 млн. гривень. Отже, місто втратило шанс для прориву, що випадає раз на десятиліття. Це означає тільки одне – щось не так із нашою владою. Нинішня модель влади в місті, очевидно, є неефективною. А отже, мені здається, актуальним має стати питання щодо перевиборів не тільки міського голови, але і міської ради.
P.s. Передбачаючи реакцію окремих «доброзичливців», можу повідомити, що ПАТ “Азот” планує протягом найближчих 6-9 місяців, із використанням сучасних енергозберігаючих технологій, збудувати альтернативну, орієнтовану виключно на технологічні потреби, систему очистки стічних вод підприємства.
P.p.s. Завжди відкрита до конструктивної співпраці, готова розглянути будь-які корисні для міста нові проекти та цікаві моделі співпраці, орієнтовані на отримання реального позитивного результату, а не голослівних декларацій”.
При всіх застереженнях, Жуковська викликає повагу і розуміння. Їі дуже лають. Але хто ставить принципові питання розвитку Черкас крім неї? Крім балабольських декларацій звісно.
Судячи по коментам – зібралися Жуковськіи сраколизи.