
Для наших хлопців, які воюють в АТО, необхідно запровадити спеціальні ідентифікаційні жетони.
Про це написала у Facebook голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко.
“Така думка прийшла мені під час сумного заходу. В «Оршанці» прощалися із черговим загиблим воїном – 45-річним офіцером Сергієм Лифарем. Його близьким вручили посмертну відзнаку для Сергія «За заслуги перед Черкащиною» і грамоту облради і облдержадміністрації. Під час прощання поспілкувалася із військовими. Доля 7 воїнів наразі невідома. Військові сказали про те, що нині існує проблема – як ідентифікувати деяких полеглих у бойових діях, якщо при них немає ніяких документів, а тіло понівечене до непізнаваності. Під час бесіди, у який взяв участь і голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, я запропонувала виготовити усім хлопцям перед відправкою у зону бойових дій спеціальні жетони з номерним знаком.

Ось, приміром, і досі вражає педантичність німців. У селі Білозір’я, де я живу, є їхні велике поховання ще з часів Другої світової. Їхні нащадки хочуть викопати рештки своїх родичів і перевезти на батьківщину. Кожного похованого можна ідентифікувати, тому що кожен з них має спеціальний жетон із зашифрованою інформацією. Виявляється, нині подібні жетони мають лише офіцери, які були офіційно призвані на службу. А прості солдати, й особливо ті, хто пішов добровольцем, у разі (не дай Боже) загибелі взагалі можуть бути невпізнаними. Необхідно також створити чіткий реєстр усіх, хто їде воювати на Схід, незалежно від того, чи мобілізована людина, чи доброволець”, – зауважує Валентина Коваленко.
“Від обласної ради на військовий комісаріат та на командувача Національної гвардії України ми направимо лист, щоби ця ініціатива була втілена у життя, і проблема ідентифікації та обліку усіх, хто бере участь у бойових діях, була вирішена”, – наголосила Валентина Коваленко.
Будьте чемні