Викладачі та студенти Черкаського Східноєвропейського університету першими відгукнулись на прохання депутата міської ради Андрія Більди допомогти черкаському автобату. Усі кошти, які було зібрано під час проведення фестивалю „Черкаська смакота“ на День Незалежності за фірмовий борщ по-східноєвропейськи, було передано безпосередньо з рук у руки. До того ж, навчальний заклад передав автобатальйону ще й меблі, пише “Акцент“.
Загалом було зібрано 1240 гривень. Власне, як розповідає ректор університету Любов Шпак, її колеги та студенти примудрилися наварити аж 200 літрів смачного борщу за старовинним рецептом з підкопченим чорносливом, який дивом відшукали у прабабусиних кулінарних книжках. А ще три дні нарізали необхідні інгредієнти. Дуже вже хотілося привернути увагу черкаських гурманів та шанувальників української кухні саме таким незвичним рецептом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “У батальйоні царює взаємодопомога,” – Андрій Більда з першими враженнями
Сподівання справдились — на фантастичний аромат збіглося чимало черкащан. Вони буквально змели за кілька годин 500 порцій борщу. Плата за борщ була символічною, до того ж намагались пригостити всіх, не відмовляючи нікому, навіть якщо бракувало грошей.
За креативний підхід та благодійність журі визначило страву СхідноЄвропейського університету найкращою серед навчальних закладів, що брали участь у фестивалі. Але найбажанішою нагородою для всіх стала вдячність наших вояків за зібрані для них кошти.
— Ми додали до борщу часточку власної душі — віру, надію, любов до свого закладу, до міста і тих, хто сьогодні оберігає мир у наших домівках, не допускаючи сюди війну, — наголосила викладач центру кар’єри університету Інна Кушнір.
— Ви і є наша надія, якщо хочете, запорука незалежності країни, — по-материнськи звернулась до Андрія Більди та солдат батальйону помічник ректора з виховної роботи Віра Волкова.
Невимушена зустріч з „автобатівцями“, між іншим, вийшла дуже зворушливою.
— Черкаський окремий автомобільний батальйон підвозу пального нині значно краще забезпечений, ніж ще півроку тому. Жалітися не має на що, — розповів Андрій Більда. — Проте, у певних напрямках ми ще потребуємо допомоги — це меблі, канцелярські товари та речі подвійного призначення — буржуйки, бензопили, які будуть використовуватись безпосередньо у зоні АТО. Тому я й звернувся через ЗМІ до черкащан по таку допомогу. До речі, мене здивувала блискавична реакція на прохання з боку Східноєвропейського університету та готовність допомогти саме своїм військовим, що дислоковані у Черкасах та беруть участь в АТО. З одного боку це допомога, а з іншого — великий стимул для солдат. Їх розчулили щирі добрі слова на їхню адресу, вони тепер точно знають задля кого пішли до армії.
Будьте чемні