Жителі Корсуня продовжують боротьбу за свої землі. Люди побоюються, що чиновники не збираються звертати увагу на їхню справу, і готуються 3 квітня провести акцію біля приміщення місцевої РДА.
Про це пише у своєму “Фейсбуці” корсунчанка Галина Добровольська.
Провівши попереджувальну акцію на київській трасі минулої п’ятниці, 27 березня, вже з понеділка активісти почали збирати копії договорів на оренду ділянок аби передати їх разом із колективною заявою до суду. Вже є понад п’ятдесят копій договорів.
Жінки-активістки тим часом в останній день березня взяли участь у роботі сесії міської ради, де озвучили свою проблему і попросили у народних обранців підтримки та сприяння в прискоренні справи. Ті, хто відстоюють своє право займати кілька соток городу, кажуть: сьогодні цінна кожна година. Вони поспішають захистити свої наділи, адже насувається пора весняних робіт.
В.о. начальника обласного управління Держземагенства Сергій Савченко, який минулої п’ятниці обіцяв людям прийняти радикальні рішення з приводу земельної проблеми у Корсуні-Шевченківському, уже в понеділок пішов на лікарняний. Корсунці тепер бояться, що справа затихне на рівні кабінетів. Тож дотримаються своєї обіцянки і на п’ятницю, 3 квітня, знову скликають всіх користувачів городів у Корсуні-Шевченківському на акцію до райдержадміністрації. На 10-ту годину.
Говорить одна з організаторів Світлана Коновалюк:
— Це проблема не лише тих, у кого городи вже забрали. Вона може стати проблемою кожного, хто обрабляє свої кілька соточок, аби прогодувати сімю. Бо всі городи юридично знаходяться за межами населених пунктів, тож не сьогодні-завтра їх можуть «розбазарити» ті, хто спритніший. Отож запрошуємо підтримати нашу акцію усіх, хто небайдужий до цієї проблеми.
Автор посту нагадує, що проблема з городами у Корсуні-Шевченківському виникла, коли корсунці дізналися, що наділи, які вони займали десятками років, передані в оренду або приватизовані. Почали з’ясовувати ситуацію і зрозуміли, що такі проблеми виникли по всій Україні, адже від 2013 року в державі землями за межами населених пунктів (а саме такими юридично є і всі городи) розпоряджалися обласні управління Держземагенства.
Обласні чиновники не надто переймалися, що тими землями користуються інші люди, які, до речі, справно весь час платили орендну плату. Лише по Корсунщині обласне управління Дерржземагенства в Черкаській області упродовж двох років прийняло понад 4 сотні розпорядчих наказів по наданню землі в Корсунь-Шевченківському районі на площу майже 2000 гектарів. З них скандальні ситуації виникли навколо 4 сотень гектарів. Це 194 га в адмінмежах Зарічанської сільської ради (де проблема з’ясувалася, коли землю хотіли отримати учасники АТО), у Стеблеві 7, 2 га громадського пасовища на Леваді, у Корсуні-Шевченківському 6 гектарів біля МРЕО, 2 гектари уздовж траси, за т.зв. «афганськими» будинками, 2 га в урочищі Сівач, 40 гектарів за Вітряком, чотири — в межах Моринської сільради, 6 га у Яблунівці, де проводили торік Трактор-Фест.
Примітно, що власниками або орендарями скандальних наділів стали жителі інших областей. Відомо лише про трьох корсунців.
Як пояснюють фахівці, ситуація складна, але не безнадійна. Виникла у результаті законодавчої плутанини та нечіткого визначення меж населених пунктів. У Корсуні діють межі 1979 року. А ще корсунці винуватять колишнього керівника районного управління Держкомзему Ярослава Сколоту, що не ставив до відома керівників територіальних громад, що на їх землі є інші претенденти.
Будьте чемні