
Міністр соціальної політики Наталія Королевська 18 червня відкрила у Каневі нове приміщення Канівського міськрайонного центру зайнятості.
Під час свого візиту Наталія Королевська оглянула нове приміщення центру, познайомилася із послугами, які центр надає шукачам роботи і роботодавцям, та поспілкувалася з персоналом та відвідувачами.
– Приємно відкривати такі об’єкти, адже нашою задачею є покращення якості соціальної послуги, – повідомила міністр соціальної політики. – А такі центри, такі служби сьогодні повинні об’єднувати навколо себе усі органи і місцевої, і державної влади, щоб питання зайнятості стало одним із головних. Адже безробіття є проблемою в усьому світі. 200 млн осіб в усьому світі є безробітніми. Звичайно, ця проблема не обійшла і Україну. Тому сьогодні ми змінюємо підходи, принципи роботи служби зайнятості, філософію, адже сьогодні йде боротьба за кожне робоче місце. Задача, яка наразі стоїть перед керівниками служби зайнятості, – це не сидіти у гарних офісах, а надавати у них якісні послуги, працювати з роботавцями, місцевими органами виконавчої влади, щоб стимулювати малий та середній бізнес, активізувати ті підприємства, у яких є потенціал.

За її словами, сьогодні визначено чіткі критерії роботи служби зайнятості.
– Це кількість вакансій, які надійшли, кількість днів, які людина була безробітною (чим менше, тим краще). Перед собою ми поставили 3 задачі. По-перше, меморандум, який готується між службою зайнятості та інспекцією по праці (адже лише їхня чітка взаємодія, боротьба з нелегальною зайнятістю, боротьба з шахрайством, яке часто використовує інструменти державної підтримки через служби зайнятості, приведуть до потрібного результату). По-друге, ми повинні впродовж 3 місяців зробити карту зайнятості по кожній області, району, місту, щоб чітко бачити кількість робочих місць, які підприємства будуються, у яких галузях є перспектива. Також ми створюємо робочу групу, щоб доопрацьовувати і вдосконалювати закон про зайнятість, який вступив у дію з 1 січня. Сьогодні усі його норми вже працюють і йде активна робота по роз’ясненню тих можливостей, які він додатково надав як для роботодавців, так і для людей. Ми розраховуємо, що цей закон і реалізація його норм дасть 300 тис робочих місць Україні, – зуважила Наталія Королевська.
Нове двоповерхове приміщення центру зайнятості оснащено комп’ютерним класом для опанування безробітними та роботодавцями навичок роботи з комп’ютерними програмами. Є куточок для осіб з обмеженими фізичними можливостями, гендерний центр, інформаційний куточок для тих, хто бажає започаткувати власну справу. У центрі працює сектор запобігання соціальним ризикам. Профінформаційний сектор оснащенний сучасними профорієнтаційними методиками. Усе це направлено на активізацію власних зусиль клієнтів служби зайнятості щодо пошуку роботи, мотивацію до легальної зайнятості.

– Ми сьогодні прибули на цю благодатну землю, щоб відкрити сучасний центр зайнятості, який, сподіваємося, буде надавати якісні послуги по працевлаштуванню людей. Сьогодні головне завдання і уряду і держави вцілому – працювати на те, щоб людина мала роботу. Адже коли людина забезпечена роботою, вона має адекватний соціальний захист. Ми завітали до центру зайнятості ще й тому, щоб дізнатися, чи працює закон про зайнятість, чи надаються ваучери, чи працюють працівники з роботодавцями, чи створюють на Черкащині робочі місця, чи є можливості для працевлаштування, – розповіла про мету візиту Голова Державної служби зайнятості України Марина Лазебна.
Отримати послуги в центрі зайнятості може кожен бажаючий, незалежно від місця своєї реєстрації. За допомогою тач-скрінів клієнти можуть ознайомитися з оперативною інформацією про вакансії. У секторі взаємодії з роботодавцями є спеціальне місце для самостійної роботи роботодавців, яке оснащено персональним комп’ютером, тематичною літературою та нормативними документами.
За 5 місяців 2013 року за сприяння центру зайнятості працевлаштовано 354 безробітних. Рівень працевлаштування в Канівському МРЦЗ становить 27,4% (по області – 28,4%).
Особлива увага приділяється працевлаштуванню громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (випускники, батьки, які мають дітей до 6 років, діти-сироти, люди з інвалідністю та інші). Протягом 5 місяців цього року працевлаштовано 88 таких осіб.
Отримали виплату по безробіттю одноразово для започаткування власної справи і зареєструвалися як суб’єкти підприємницької діяльності 19 безробітних.
– Я місяць тому звернувся до центру зайнятості. Я закінчив Черкаський ТОВ “Центр знань” і тепер збираюся започаткувати підприємницьку діяльність. Найближчим часом збираюся звернутися до державного реєстратора, зареєструватися і відкрити справу, – розповідає відвідувач центру зайнятості Роман Ткаліч.
За направленням центру зайнятості 177 безробітних Канівщини мали можливість підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці шляхом професійного навчання. Тимчасову зайнятість забезпечено для 114 осіб. У 87% місцевих рад Канівщини передбачені кошти на проведення в 2013 році громадських робіт. Загалом активними заходами сприяння зайнятості охоплено 645 безробітних, що становить 49,8% від їхньої загальної кількості.
Станом на 1 червня 2013 року кількість зареєстрованих безробітних у центрі зайнятості становила 668 осіб, отримували допомогу по безробіттю – 499 осіб.
Будьте чемні