Новий закон, який 5 січня був підписаний главою держави, визначив термін, відслуживши який контрактник має право подати на звільнення. Суть закону розтлумачив кореспонденту УНН-Центр обласний військовий комісар Черкащини Євген Курбет.
“Є різні категорії військовослужбовців і різні види контрактів. Одні укладали контракти на встановлений термін — на три, п’ять років, пізніше з’явилася можливість контракту на півроку і рік. А були контракти, укладені “на особливий період до оголошення демобілізації”. Тобто, термін останніх контрактів був не визначений, не було кінцевої дати. Це викликало багато нарікань серед громадян, бо антитерористична операція затяглася в часі, а від початку усі ж сподівалися, що це будуть кілька місяців, півроку максимум. Тому був необхідний закон, який би вирішив це питання”, – пояснив Євген Курбет.
За його словами, для військовослужбовців, які уклали контракт на певний термін (з першої категорії), їхні контракти під час оголошеної мобілізації також були продовжені “на особливий період”. Згідно з цим новим законом, такі військовослужбовці, якщо відслужили не менше 18 місяців після такого продовження, мають право продовжити термін свого контракту або ж звільнитися. А ті, хто мав контракт “на особливий період”, теж отримають таке право за новим законом, але після того, як відслужать 24 місяці.
Новий закон, таким чином, вирішив юридичну проблему, коли командири не могли звільнити своїх підлеглих, навіть коли розуміли, що ті відслужили усі терміни, фізично і психологічно виснажені і не в змозі повноцінно продовжувати нести обов’язки. Закон визначив термін “до завершення особливого періоду”, обмеживши його реальним строком у 24 місяці.
При цьому облвоєнком зауважив, що термін, протягом якого триватиме звільнення військовослужбовців, буде визначено додатковим розпорядженням Генерального штабу або міністра оборони. Звільнення, найімовірніше, триватиме протягом одного-двох місяців, як це буває з демобілізацією строковиків.
Будьте чемні