Купуючи баштанну продукцію на стихійних торгових точках, прямо з кузовів вантажівок, довірливий покупець може придбати солодкі «дари літа», нашпиговані селітрою та засобами для прискорення росту. Такі кавуни водянисті й несолодкі, попереджує “Черкаський край”.
– Вся баштанна продукція має реалізовуватись у спеціально відведених місцях, – зауважує головний державний санітарний лікар Черкаської області Віра Чиж. – Законослухняні торгівці мають також висновок СЄС про придатність продукції до споживання. Лише за останні півроку ми дослідили понад тисячу проб овочів та фруктів на вміст нітратів. У 42 із них (тобто 4 відсотках) виявили перевищення допустимої норми. Нині намагаємось ліквідовувати стихійні місця торгівлі, розташовані біля доріг. Проте останнє слово, звичайно, за покупцем. Якщо у запропонованій продукції хоч що-небудь вас насторожило – слід відмовитись від покупки, а також вимагати у продавця висновку санітарної лабораторії й сертифікат якості.
Вся надія на високу свідомість громдян. Бо ж стихійну торгівлю працівники СЕС не перевіряють. Значно скоротилась цього року і кратність перевірок об’єктів громадського харчування. Планову перевірку спеціалісти санепідемслужби проводять усього раз на два роки. Що ж до позапланової, то вона можлива лише як реакція на звернення споживачів. Проте навіть не зважаючи на такий незначний контроль, санітарні лікарі області вже цього року встигли вилучити 4,5 тонни неякісних та небезпечних харчових продуктів, оштрафувавши заклади громадського харчування на 270 тисяч гривень.
Нагадаємо, що виконавчий комітет Черкаської міськради 25 липня дозволив торгувати баштанними культурами у 34 місцях.
Будьте чемні