ПАТ «Укргідроенерго» 26 грудня за результатами тендеру уклало угоду з Консорціумом «Науково-виробниче об’єднання «Укргідроенергобуд» про будівництво першочергових об’єктів та споруд Канівської ГАЕС за 496,62 млн грн.
Про це повідомляється у системі «Прозорро», — пише портал новин «Наші гроші».
Із загальної суми контракту на будівельні роботи з матеріалами піде 380,77 млн грн., на обладнання – 115,84 млн грн.
Ціни на більшість будівельних матеріалів є набагато вищі від ринкових. Наприклад, штукатурну суміш Polirem СШm-301 для будівництва ГАЕС поставлятимуть по 45,32 грн/кг. Тоді як її можна придбати по 1,70 грн/кг.
За даними сайту замовника, загальна кошторисна вартість будівництва Канівської ГАЕС у цінах на 2012 рік складала 11,98 млрд грн., або $1,5 млрд. Кошти на це будівництво планують позичити у «Міжнародного банку реконструкції та розвитку» (400 млн грн.) і «Європейського інвестиційного банку» (318 млн грн.). Плани по запозиченням внесено у проект фінплану «Укргідроенерго», який нині проходить розгляд в уряді. Однак самі кредитні лінії наразі ще не відкрито.
Тендер на будівництво провели з другої спроби.
Перші вересневі торги відмінили, відхиливши всіх учасників, крім «Укргідроенергобуду». У субпідрядників ТОВ «Київська енергетична будівельна компанія» («КЕБК») із найнижчою ціною в 337,68 млн грн. були прострочені ліцензії, ТОВ «Будмонтажсервіс 1» не подало графік виконання робіт, а ТОВ «Центрбуд» – графік і забезпечення пропозиції. ТОВ «Квартал» («Concord Group») не принесло ліцензію на протипожежні роботи, не вказало в банківській гарантії умови внесення змін до неї та подало одну з довідок без підпису бухгалтера.
На повторно оголошені в жовтні торги прийшли ті ж фірми, крім «Центрбуду», причому «КЕБК» одразу підняла ціну на 170 мільйонів у порівнянні зі своєю попередньою заявкою – до 505,05 млн грн.
Фірму «Квартал» не допустили до аукціону через відсутність у аналогічних договорах робіт з лісорозчищення та будівництва ліній електропередач і підстанцій. Її первинна пропозиція була на 3% дешевшою від ціни угоди з переможцем «Укргідроенергобудом».
Відповідно до цієї угоди, до кінця 2018 року мають придбати і поставити обладнання, розчистити ліс, збудувати лінії електропередач, підстанції, дороги, корпуси, їдальню, стоянку, кисневу станцію, склади, цехи, майстерні тощо. Гарантійний строк експлуатації об’єкту складає 10 років.
Будьте чемні