Сотні гектарів то виставляють, то знімають із земельних аукціонів, змушуючи  шоковані села  чекати, коли ж хтось нарешті отримає шанс взяти цю землю в оренду  і вони нарешті перестануть втрачати сотні тисяч гривень прибутку з оренди своєї землі.

«У нашого села орендували 88 гектарів землі – до  середини лютого цього року. Орендувало підприємство «Біле Озеро», що вирішило не продовжувати оренду – відтак, згідно законодавства, 55 гектарів цієї землі що мали призначення «землі запасу і резерву», було виставлено на аукціон ГУ Держгеокадастру у Черкаській області. Уявіть собі наше здивування, коли землі ці із аукціону було знято, а на наші листи ГУ Держгеокадастру надійшла відповідь, що наразі на ці землі готуються документи і все це потребує часу! Це і незрозуміло, і підозріло, – констатує голова Хижинської  сільської ради Сергій Ярошевський (Лисянський район). –   Поки земля не отримає орендаря, ми втрачатимемо немалі суми – від 150 до 200 тисяч гривень за рік. Уявіть, наскільки потрібні селу такі кошти!

А ще у нас роками чекають на свої земельні ділянки і вчителі, і лікарі. Їх у селі до 70 осіб – і кожен, за законом, має право отримати до 2 га землі. А ці люди отримують відписки, із яких ми просто дивуємося. ГУ Держгеокадастру надсилає їм відмови, у яких ідеться про прибережну зону, хоча ті землі в ній зроду не були. Таке враження, що намагаються придумати абищо, аби тільки ту землю людям не дати».

…У червні цього року лише у Лисянському районі знято із земельного аукціону майже 185 га, без зазначення будь-яких причин. Загалом же, із початку року із аукціону знято 57 земельних ділянок загальною площею майже 850 га. Якби право на оренду цієї землі було продано з аукціону,  села могли би отримати мінімум    4.6 млн. грн.  щороку.

Тож такі дії земельних чиновників ще можна було б зрозуміти, аби землі ці виводилися з аукціонів для передачі у власність соціальній сфері села (медикам, вчителям) або учасникам АТО. Але ж ні – люди сидять без землі, а села – без прибутку. У виграші залишаються лише земельні чиновники, що – так дивно і підозріло для людей – керують землею «у ручному режимі».

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.