Історія луганчанина Олександра Шифріна, який через війну залишив домівку та оселився в Черкасах, потрапила до збірки нарисів, виданої Інститутом демократії ім. Пилипа Орлика за підтримки Інтерньюз-Європа в рамках проекту Інтерньюзу в Україні.
Ця збірка нарисів розповідає про людей, для яких найважливішим стало відкриття України в собі. Тільки залишивши рідні міста Донбасу і Криму, переселенці змогли зберегти себе, свою сутність. Сотні тисяч їх розпорошилися по українській землі – тепер вони живуть на Заході, Півдні та Півночі країни. Ці люди не тільки вистояли в тих непростих випробуваннях, що виникли на їх шляху, а й стали прикладом для інших – зневірених. Дехто продовжує улюблену справу, зберіг свій фах, а хтось вимушений був почати життя спочатку. Хтось тихо і вперто робить свою окрему справу, інші – гуртують й об’єднують людей навколо себе.
Автором нарису про черкаського переселенця є журналіст «Прочерку» Назарій Вівчарик. Ознайомитись із успішними історіями людей, що оселились в різних регіонах України тепер можуть і Черкащани. Зокрема, така книга є в центрі переселенців Черкаської ОДА.
Нагадаємо, раніше Олександр Шифрін був героєм проекту видання «Прочерк» —«Черкаський Донбас», де знайомили черкащан з людьми, які після випробувань долі змогли зберегти свою сутність.
Будьте чемні