9 квітня жителі Хуторів та Вергунів вирішуватимуть майбутнє своїх сіл – цього дня у обох селах відбудуться громадські обговорення стосовно створення ОТГ та, зокрема, об’єднання цих сіл  із Червоною Слободою.

 

– Дві третини наших депутатів виступають за об’єднання із сусідніми селами, – розповідає депутат Червонослобідської сільської ради Віктор Красюк. – Сьогодні існує багато варіантів об’єднання, але і ми, і наші сусіди хочемо одного: самим вирішувати, коли модернізувати дитсадок або утеплити школу – і мати на це досить коштів. Не просити у району і не заглядати нікому до кишені, а  враховувати, що думають наші люди – скільки коштів вкласти у дороги, у медицину, а скільки – у водогони.

 

В обох селах також не проти об’єднань. Як відзначив голова села Вергуни Тарас  Горбенко, людей цікавить лише збереження усіх важливих для громади об’єктів. За словами ж  голови села Хутори Олександра Литвиненка, жителі села вагаються лише у тому, із ким об’єднатися – саме це і має вирішитись на громадському обговоренні.

 

– Ми прорахували доцільність  та ефективність об’єднання Червоної Слободи та довколишніх сіл у одну ОТГ, – констатував Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. –  Якщо сьогодні на 1 мешканця цих сіл витрачається орієнтовно 1500 гривень – то, після об’єднання, прогнозовано витрачатиметься понад 5000 на рік. Після об’єднання, до бюджету громади прогнозовано зайдуть 73,5 мільйони гривень додаткових коштів. Скажу більше: ця потенційна громада уже втратила майже 33 мільйони гривень лише інфраструктурної субвенції – тому, що не об’єдналася на початку реформи. За нашими розрахунками, об’єднання цих громад саме у такому форматі дасть можливість створити ефективну систему управління, із можливістю рівноцінного розвитку для кожного із сіл цієї громади.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.