
Мистецький проект, який вже втретє відбувається у місті, стартував у обласному краєзнавчому музеї 2 жовтня.
Основною метою заходу було зібрати митців разом на чергову «розмову», дати їм можливість презентувати свої творіння і побачити роботи інших.
За словами організатора мистецького проекту «Діалоги», художника, члена Національної Спілки художників України Володимира Яковця, сьогодні творчі люди досить мало спілкуються наживо, а, здебільшого, засідають у соціальних мережах. У результаті чого з часом стає дуже відчутним певне відчуження при особистісному спілкуванні.

Тому на виставці він хотів зібрати усіх талановитих митців для «спільної розмови».
Цьогоріч на «Діалогах 3» представлені роботи не тільки художників, але й фотографів та скульпторів з Черкас, Києва, Львова та Івано-Франківська.
– У нас є дуже багато талановитих людей, тому було бажання показати усіх. Я не люблю відвідувати виставки лише художників чи фотографів. Усе це ми вже неодноразово бачили у Радянському Союзі. Воно набридло. Тому на «Діалогах 3» я захотів показати увесь спектр робіт від реалістичних та абстрактних до концептуальних, – розповідає Володимир Яковець.
Цього року свої творіння презентувало лише 19 авторів (у минулому році участь у виставці брав 21 митець, у 2010 році їх було 50).

Основним критерієм відбору учасників виставки для організатора проекту був талант.
– Я добре знаю багатьох учасників та те, на скільки якісно вони працюють. Деяких я бачив на виставках. Тих, хто мене зацікавив, запросив взяти участь у моєму проекті,- пояснює Яковець.
Проект ще іменують «діалогами різних поколінь», оскільки у музеї представлені роботи учасників від 16 до 70 років.
Художниця Марина Денисенко уперше бере участь у цьому проекті. На виставці вона презентувала свою останню роботу, над якою працювала протягом місяця. На абстрактній картині дівчина зобразила вихід за межі особистості, пошук людиною чогось свого або знайомство з тим, що є всередині себе.
– На участь у цьому проекті мене надихнула можливість поділитися з оточуючими своїми творчими доробками. Протягом довгого часу я не виставляла свої картини, оскільки для мене це дуже відповідальний момент, адже я демонструю частинку себе, – розповіла Марина.

Міла Сотник, сучасний художник живопису по склу, представила серію своїх робіт «Кумири». У ній дівчина хотіла донести глядачам, що людям не потрібно створювати собі кумира, адже кожен може знайти його у собі.
– Кумир – це людина свого часу. Люди, які створюють собі кумира, просто фіксують свою свідомість на комусь. Але усі повинні прожити своє життя, – зауважує молодий митець.
У рамках проекту «Діалоги» відбулась презентація арт-календаря 2013 «Ян Марцинкевич. Колекція Грацій», де представлені роботи відомого у всьому світі художника, вихідця з Черкас.

Задля урізноманітнення виставки наприкінці презентації глядачів потішив поетично-музичний перфоманс «U&Lee». Поет Олексій Юрін під супровід гітари прочитав деякі свої ліричні та філософські вірші.
– Мене запросив на презентацію організатор цього дійства, Володимир Яковець. Він подумав, чому б не прикрасити цю виставку ще й нами, адже ми також представляємо сучасне мистецтво у досить цікавих формах, розповів Олексій Юрін.
Загалом роботи представників справжнього українського сучасного мистецтва справили на глядачів приємне враження. Когось вони лише розважили, а когось ще й змусили замислитися.

Виставка «Діалоги-3» буде тривати у стінах черкаського обласного краєзнавчого музею протягом місяця, тому усі бажаючі ще мають змогу побачити її на власні очі.
Ольга КОМПАНІЄЦЬ
Фото та відео Лідії ШНАЙДЕР
Будьте чемні