
Голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Тулуб закликає депутатів Верховної Ради, які мають відношення до Черкащини, створити робочу групу без політичного забарвлення для того, щоб забезпечити фінансування і проведення 200-річчя Тараса Шевченка, 60-річчя області у 2014 році та 1025-річчя Хрещення Київської Русі у 2013 році.
Про це він заявив журналістам 26 лютого.
“У ВР майже півтора десятка народних депутатів, які мають корені на Черкащині. Ті, які виграли вибори по мажоритарних округах, які пройшли по списках. Я не беру політичну складову. Так, є там Томенко, – приїде, якусь книжечку покаже і каже, що ми патріоти. То зберіть групу патріотів Черкащини! Депутатську групу, єдиною політикою якої буде патріотизм стосовно Черкащини”, – сказав Сергій Тулуб.
Губернатор повідомив, що наразі самостійно фінансує зведення іконостасу в Успенському соборі у Каневі до 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Собор є одним із 5 храмів, які збереглися в Україні з домонгольського періоду.
“Якщо ти патріот, то треба не танцювати на кістках Шевченка на Чернечій горі, а показати, як ти любиш Черкащину. Чому один Тулуб бігає по владних кабінетах і “вибиває” гроші?”, – сказав губернатор.
1025-річчя Хрещення Київської Русі відзначатиметься 28 липня 2013 року.
У Верховній Раді Черкаську область представляють Володимир Зубик (в/о №195), Геннадій Бобов (в/о №196), Віктор Тимошенко (в/о №198), Валентин Ничипоренко (в/о №199), Антон Яценко (в/о №200), Володимир Олійник (№17 у списку Партії регіонів), Олександр Долженков (№71 у списку Партії регіонів) (усі – фракція Партії регіонів), Едуард Леонов (№23 у списку “ВО “Свобода”), Омелян Парубок (№30 у списку КПУ), Анатолій Гриценко (№3 у списку об’єднаної опозиції “Батьківщина”), Микола Томенко (№10 у списку об’єднаної опозиції “Батьківщина”), Ірина Геращенко (№6 у списку партії “УДАР” Віталія Кличка).
Моя особиста думка:
– якщо потрібні кошти для бізнесу – повинен бути чіткий, реалістичний, бажано на перспективу план;
– якщо в плані “добрих намірів”, то, крім першого пункту, ще мати однодумців.
Ідея хороша, гідна, але на роздум приходить запитання: якщо у нас свято міліції, прокуратури, збройних сил, якщо у нас ще інші свята є, які конче необхідно відсвяткути – гроші чомусь знаходяться.
Шевченко – це символ України, її історія, то хіба так важко для цього знайти кошти?
На мою думку Тулуб хороший управлінець, але його слова щодо “партіотизму” і т.п. мене здивували.
Як на мене, то, якщо ти і хочеш домовитись, то робиш це перш за все в виді перемовин з тими людьми, від яких хочеш отримати допомогу. А тут получається, “прогримів” про необхідність допомоги, при цього в голові має “шахматну партію”:
– відмовились – от такі вони погані опозіціонери;
– якщо допоможуть – “за сприяння” голови облдержадміністрації.