вибори26 жовтня 2014 року відбудуться позачергові вибори народних депутатів України. З метою забезпечення неухильного додержання вимог законодавства під час підготовки та проведення виборів, своєчасного і ефективного реагування на факти порушень законодавства, конституційних прав громадян у прокуратурі області створено робочу групу, яка буде здійснювати моніторинг подій під час виборчого процесу, – повідомляє прес-служба прокуратури.

З огляду на це, прокуратура області застерігає, що винні у порушенні виборчого законодавства можуть бути притягнуті до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності.

Так, за перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у роботі виборчої комісії, фальсифікацію виборчих документів чи підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи їх фальсифікації, голосування виборцем більш ніж один раз, незаконне знищення виборчої документації, порушення таємниці голосування та порядку фінансування виборчої кампанії винні особи понесуть кримінальну відповідальність. Покарання за такі злочини може становити від двох до десяти років позбавлення волі.

Особливо звертаємо увагу на найпоширеніший злочин проти виборчих прав і свобод людини і громадянина – це підкуп виборців, відповідальність за який передбачена ст. 157 Кримінального кодексу України, до трьох років позбавлення волі.

Визначено і коло суб’єктів, які уповноважені складати протоколи про адміністративні правопорушення за порушення виборчого законодавства. До них відносяться посадові особи органів внутрішніх справ, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, її представники в області, голова, заступник голови, секретар, інші члени виборчої комісії, а також кандидати, уповноважені особи та офіційні спостерігачі.

Справи про вказані адміністративні правопорушення розглядають судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.

Участь органів прокуратури у розгляді скарг про порушення виборчого законодавства регламентовано частиною 8 статті 111 Закону України «Про вибори народних депутатів України», в якому також вказано, якщо виборча комісія при розгляді скарги визнає необхідним проведення перевірки зазначених у скарзі конкретних обставин правоохоронними органами, вони перевіряють ці обставини та вживають відповідних заходів щодо припинення порушення законодавства.

Скаргу виборця або іншого суб’єкта про порушення виборчого законодавства виборча комісія може направити до органів прокуратури з урахуванням їх компетенції, на підставі прийнятого комісією рішення, в якому вказано виявлені ознаки злочину чи іншого правопорушення.

У ході виборчого процесу органи прокуратури діють на принципах законності та об’єктивності.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.