16901831_1741074732871535_1832321991_n

Днями Громадська спілка «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій», яку було створено з метою об’єднати бізнес з громадським сектором та яка активно виступає за державно-приватне співробітництво, відзначила 2 роки від початку діяльності.

17 лютого 2015 року, Агенція запустила роботу організації з невеликою командою. (І на той момент з одного штатною одиницею.) За перший рік діяльності – Агенція збільшила свій штат співробітників-волонтерів в кілька десятків і почала велику громадську діяльність. На сьогоднішній день, членами Агенції є близько 2-х тисяч людей.

Тільки в 1-ий рік роботи було проведено понад 120 різнопланових тренінгів, семінарів та круглих столів. Таким чином понад 1000 людей отримали важливу для них інформацію,  а це не тільки дорослі, ай  діти.

Офіс Агенції став візитною карткою громадського руху і ряду комерційних структур. Агенція активно долучилася до поліпшення законодавства – спільно з партнерами – депутатами Верховної Ради України Агенцією були підготовлені законодавчі ініціативи в сфері природоохоронного законодавства.

За результатами першого року роботи Агенція звернула увагу на одну річ – громадський сектор після Революції Гідності вкрай розбалансований. Кожна громадська організація вирішувала свої проблеми самостійно і власними силами, а  ККД цих організацій – низький.

І оскільки громадський сектор повинен бути ефективним в соціально-економічних процесах, Агенція вирішила створити РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР, на базі якого кожна громадська організація могла вирішувати системні проблеми спільно та обмінюватися досвідом.

Отже, 2-ий рік активної роботи приніс:

1) Створення Центру громадськості, на базі якого успішно працює Коаліція громадських організацій Черкащини, а це більше 20 ГО області- які вирішили об’єднати свій потенціал.

2) Агенція вийшла на новий рівень розвитку – були реалізовані 4 проекти на постійній основі:

  1. «Центр підтримки ОСББ»;
  2. «Школа підприємництва»;
  3. «Центр підтримки молоді»;
  4. «Чесні інвестиції».

3) Агенція продовжила активну роботу в сфері охорони навколишнього середовища. ВПЕРШЕ на Черкащині громадськість разом з співробітниками Держекоінспекції зробила безпрецедентні дії по припиненню браконьєрства на території Липинського орнітологічного заказника. Буквально рік тому в заповідники можна було спостерігати в районі дамби більше 12-14 човнів, сьогодні – не більше однієї-двох! Робота в цьому напрямку триває та триватиме надалі. Також з ініціативи Агенції було проведено ряд громадських експертиз щодо гідрологічного стану малих річок. Напрацювання Агенції були включені в програму розвитку профільного Міністерства з відновлення гідрологічного стану річок та розроблено Дорожню карту відновлення річки Тясмин.

4) Безумовно, один з головних напрямків Агенції – це боротьба з корупцією в органах виконавчої влади, судах, навчальних закладах.

– Судовий процес по справі  Миколи Клименко який  намагалися судитися з 14 ГО та 3 ЗМІ виставляючи позов в 280 000 грн. за начебто вчинену йому моральну шкоду закінчилась повним фіаско корупціонера, відкрито кілька кримінальних проваджень, і більш того суд зобов’язав виплатити компенсацію громаді.

– Громадський контроль на виборах ректора ЧДТУ. Вибори намагалися зірвати, потім мінували будівлі кілька разів, але представники Агенції не допустили фальсифікацій і поставили до відома голову Верховної ради України – Андрія Парубія. Конфлікт був вичерпаний, вибори пройшли успішно.

Плани на майбутнє – 3-ий рік: зміцнити позиції громадського сектору, співпраця з районами, а в економічному плані – налагодження роботи з європейськими фінансовими інститутами і компаніями.

Таким чином для того, щоб ефективно боротися з корупцією Агенція прийняла активну участь в багатьох конкурсних комісіях: з природоохоронних проектів Управління екології та природних ресурсів ОДА; з відбору проектних пропозицій громадських організацій та ініціативних груп Управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА; з питань цін і ціноутворення; з відбору кандидатів на зайняття вакантних посад державної служби категорії «Б» структурних підрозділів ОДА; з відбору кандидатів на посаду генерального директора Черкаського обласного КП “Фармація»; з відбору кандидатів на посаду керівників державних і комунальних закладів культури; по проведенню щорічного екологічного конкурсу «Україна в стилі ЕКО», Регіональної комісії з оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР; ради сприяння розвитку громадянського суспільства при Черкаській ОДА, робочої групи з розробки Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва, робочої групи обласної державної адміністрації з питання створення підприємства (установи) з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, що проходять по території Черкаської області та інші. Стала засновником та ввійшла в наглядову раду Установи «Агенції регіонального розвитку Черкаської обалсті».

В сфері підтримки підприємництва – Агенція працює за принципом єдиного вікна: допомагаючи представникам бізнесу мінімізувати його ризики починаючи від підготовки бізнес-плану до пошуку майданчиків, партнерів, аж до початку випуску продукції. Співпрацює тільки з компаніями, які працюють в правовому полі та пропагує соціально відповідальний бізнес.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.