Ідеї, подані черкасцями до реалізації в 2016 році мають загальну вартість – 22,9 мільйонів гривень. Найактивнішими були жителі мікрорайонів «Центральний» та «Митниця», там подали по 7 проектів із 54. Нагадаємо, будь-хто з містян міг подати власний проект покращення міста, як-то оновлення тротуару, нові клумби чи фонтани, та ін.
Будуть реалізовані проекти, котрі наберуть найбільше голосів містян на суму 5 мільйонів гривень.
– 5 мільйонів – це лише 1 % бюджету 2016 року. Всі проекти переможці будуть включені в міський бюджет при його прийнятті. Реалізувати їх будуть департаменти. Нам подали дуже багато проектів, учасники могли подати малюнки, креслення, докладний кошторис і детально описати, що вони хочуть бачити, – розповів В’ячеслав Левченко , член координаційної ради проекту «Громадський бюджет», громадський активіст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голосування за проекти «громадського бюджету» відкрито
70% проектів подано в паперовому вигляді, 30% – в електронному. 27 проектів подали чоловіки, 27 – жінки. Проект – унікальний для України, оскільки поки що він розробляється лише в Черкасах, Полтаві та Чернігові.
– 91% проектів традиційно подали «в останню мить», тобто в останні 10 днів. 42% проектів подали учасники віком від 19 до 30 років, 28% – від 41 до 50, 24% – 34-40 років, і 7%, тобто 4 проекти, від 61 року й більше. Більшість проектів подані працюючими, також було кілька непрацюючих та пенсіонерів і один студент. Більшість проектів, поданих черкасцями, не вписуються у стандартні напрями, які ми прописували в анкеті, вони мають класифікацію «інше», а це 52%, – зазначила Тетяна Харенко, член координаційної ради проекту «Громадський бюджет».
Будьте чемні