
Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Павло Карась запевняє, що гранітні бордюри в Черкасах ніхто не списує. Наразі вони знаходяться на зберіганні і будуть використані в подальшому при реконструкції міських доріг.
Про це він повідомив 21 жовтня під час прес-конференції.
– Дорога включає в себе не лише асфальтне покриття, а й бордюри, тротуари, стовпи, засоби регулювання дорожнього руху. Ситуація стосовно бордюрів така: гранітний бордюр не списується, він – довічного зберігання. Його списати неможливо. Навіть ті грантіні бордюри, які дуже пошкоджені внаслідок ДТП, дуже складно списати, оскільки існуючі правила цього не передбачають. У місті використовують два типи бордюрів – бетонні та гранітні, але вони мають різну форму. На тих вулицях, де стояли бордюри, і була вже прокладена проїжджа частина, потрібно було підняти бордюри до існуючого проекту, оскільки тільки так фірма-переможець тендеру гарантувала виконання своїх гарантійних зобов’язань по цій дорозі. При піднятті існуючих бордюрів ніяк не можна було запхати бордюр такої форми (гранітний бордюр – ред). Тому було ухвалено рішення: там, де відбувається підняття бордюрів, ставити залізобетонний, – пояснив Павло Карась.
За його словами, наразі усі гранітні бордюри знаходяться на зберіганні і будуть використані в подальшому при реконструкції міських доріг. А спекуляції на цій темі є звичайним піаром, розрахованим на домогосподарок, які знають, що граніт дорожчий від бетону.
– Гранітні бордюри буде використано тоді, коли реконструкцію робитимуть не задом наперед, а по-нормальному, коли спочатку встановлюють бордюри, а потім кладуть асфальтне покриття. Ніхто ці бордюри не вкрав. Усі вони наявні. Ніхто не планував завдавати якихось збитків місту, – зазначив заступник міського голови.
Будьте чемні