(Відкрита вимога до органів місцевої влади всіх рівнів зупинити злочин, що призведе до екологічної катастрофи на Кременчуцькому водосховищі)

13103556_1742923799263905_7784173118912779218_n

Активісти ГО «Автомайдан-Черкаси», Цивільний корпус АЗОВ, водний патруль поліції, інспектори Черкасирибохорони та екологічної інспекції  цілодобово чергують на нерестилищах щоб унеможливити ганебний вилов браконьєрами риби у  нерестовий період – а, по суті, знищення популяції водних біоресурсів Дніпра. Ми  виловлюємо навіть «мішечників», боремося за кожну рибину – і що ми дізнаємося у цей час, у самий пік нересту?!

Нічим не примітному підприємству «Грант Безпека» видають квоту на вилов 16,4 тонн  риби. Відбувається це згідно з наказом Мінагрополітики України від 28.12.201 р. № 496 «Про затвердження квот добування водних біоресурсів загальнодержавного значення у 2016 році», згідно з яким, затверджено «Програму науково-дослідницьких робіт, що виконуватимуться Інститутом рибного господарства НААН на рибгосподарських водних об’єктах (їх частинах) у 2016 році».

Квоту підприємству «Грант Безпека» видають  нібито для «наукового вилову» – і юридично все майже вірно – однак, це рішення не погоджувалося із органами місцевої влади – а лише із керівництвом майже ліквідованої Черкасирибохорони. Контролювати ж цей «науковий вилов» також будуть одіозні фігури цієї структури, на котрих клейма ніде ставити – і котрих ми спільними зусиллями залишили без злочинного заробітку.

Всі освічені громадяни можуть зрозуміти, що «науковий вилов» – це узаконений злочин, який щороку із ТУПОЮ ЖАДІБНІСТЮ І ЗА ВЕЛИКІ ГРОШІ проводять саме у нерест. Хоча «науковий вилов» може спокійно здійснюватись протягом року  без згубного знищення нерестової риби. Аби всім було зрозуміло,  під квоту може виловлюватись НЕЛІМІТОВАНА кількість «травоїдної риби» (короп, товстолоб, карась і навіть сом). І, замість «дозволених» 16 тонн, це можуть бути 60 тонн іншої риби –  і мегаприбутку  вистачить всім офіційним і неофіційним учасникам цього процесу.

Вимагаємо:

  1. Негайно заборонити проведення «наукового вилову» у період нересту;
  2. Проводити «науковий вилов» після 10.06.2016 р;
  3. Проводити цей захід тільки під контролем громадськості і контролюючих відомств – як фізичний вилов, так і здавання риби на пункті прийому;
  4. Поєднати «науковий вилов» із виловом риби для здобутку гіпофізу, тим самим зменшивши знищення нерестової риби;
  5. Повідомляти час виходу, маршрут і місце встановлення сіток, становити трекери на баркаси та сітки – з виведенням інформації про їх розташування на сайт Мінагрополітики України.
загрузка...

Автор статті

Оксана Савіцька

Медіаконсультант

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.