(Відкрита вимога до органів місцевої влади всіх рівнів зупинити злочин, що призведе до екологічної катастрофи на Кременчуцькому водосховищі)

13103556_1742923799263905_7784173118912779218_n

Активісти ГО «Автомайдан-Черкаси», Цивільний корпус АЗОВ, водний патруль поліції, інспектори Черкасирибохорони та екологічної інспекції  цілодобово чергують на нерестилищах щоб унеможливити ганебний вилов браконьєрами риби у  нерестовий період – а, по суті, знищення популяції водних біоресурсів Дніпра. Ми  виловлюємо навіть «мішечників», боремося за кожну рибину – і що ми дізнаємося у цей час, у самий пік нересту?!

Нічим не примітному підприємству «Грант Безпека» видають квоту на вилов 16,4 тонн  риби. Відбувається це згідно з наказом Мінагрополітики України від 28.12.201 р. № 496 «Про затвердження квот добування водних біоресурсів загальнодержавного значення у 2016 році», згідно з яким, затверджено «Програму науково-дослідницьких робіт, що виконуватимуться Інститутом рибного господарства НААН на рибгосподарських водних об’єктах (їх частинах) у 2016 році».

Квоту підприємству «Грант Безпека» видають  нібито для «наукового вилову» – і юридично все майже вірно – однак, це рішення не погоджувалося із органами місцевої влади – а лише із керівництвом майже ліквідованої Черкасирибохорони. Контролювати ж цей «науковий вилов» також будуть одіозні фігури цієї структури, на котрих клейма ніде ставити – і котрих ми спільними зусиллями залишили без злочинного заробітку.

Всі освічені громадяни можуть зрозуміти, що «науковий вилов» – це узаконений злочин, який щороку із ТУПОЮ ЖАДІБНІСТЮ І ЗА ВЕЛИКІ ГРОШІ проводять саме у нерест. Хоча «науковий вилов» може спокійно здійснюватись протягом року  без згубного знищення нерестової риби. Аби всім було зрозуміло,  під квоту може виловлюватись НЕЛІМІТОВАНА кількість «травоїдної риби» (короп, товстолоб, карась і навіть сом). І, замість «дозволених» 16 тонн, це можуть бути 60 тонн іншої риби –  і мегаприбутку  вистачить всім офіційним і неофіційним учасникам цього процесу.

Вимагаємо:

  1. Негайно заборонити проведення «наукового вилову» у період нересту;
  2. Проводити «науковий вилов» після 10.06.2016 р;
  3. Проводити цей захід тільки під контролем громадськості і контролюючих відомств – як фізичний вилов, так і здавання риби на пункті прийому;
  4. Поєднати «науковий вилов» із виловом риби для здобутку гіпофізу, тим самим зменшивши знищення нерестової риби;
  5. Повідомляти час виходу, маршрут і місце встановлення сіток, становити трекери на баркаси та сітки – з виведенням інформації про їх розташування на сайт Мінагрополітики України.
загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.