Віктор Євпак

Віктор Євпак

Засновник стартапу здорового способу життя Food Hacker

Віктор Євпак: Звички, що нас вбивають

Звички, що нас вбивають

Як часто ми вибираємо на полицях магазинів, як нам здається, вельми корисні продукти – якщо це м’ясо, то повинно бути найсвіжішим, та ще певного виду – а потім приходимо додому, ставимо пательню на газ та… не можемо утриматися від старої звички: прожарити до апетитної золотистої скоринки. І начебто намагаємось звести шкоду від цієї процедури до мінімуму: олії або жиру додаємо, як нам здається, «небагато»…

Невблаганні факти

Сучасні наукові дослідження стверджують, що у пересмажених продуктах створюються речовини, які сприяють розвитку ракових захворювань.

Наприклад, вчені встановили, що рак товстого кишечника викликають канцерогени. У червоному м’ясі вони утворюються через нітроциклічні з’єднання, які виникають в процесі тривалого термічного оброблення – в результаті реакцій на високу температуру натуральних компонентів м’яса, таких як гемоглобін, амінокислоти, цукор та ін.

Не менш небезпечні й інші страви, які мають канцерогенну дію – наприклад, смажена картопля, улюблена нами з дитинства, а також картопля-фрі. В картоплі джерелом канцерогенів стають вуглеводи: акреламід, який виділяється з них при нагріванні, може стати причиною онкологічних захворювань, порушень нервової системи і навіть безпліддя.

Варто задуматися

За статистикою у людей, що надають перевагу не відвареному, а добре просмаженому м’ясу, у 3,5 разів більше ризик розвитку поліпів кишечника, рака шлунку та прямої кишки. У жінок, які полюбляють побалувати себе смаженим, ризик захворіти раком грудей збільшується у 4 рази!

Що ж тепер робити – повністю відмовитися від улюбленої з дитинства смаженої картоплі?.. Звісна річ, ні. Просто во всьому знайте міру, та зведіть до мінімуму в своєму раціоні «нездорову» їжу.

Наприклад, вчені установили, що уживання в їжу смаженого м’яса один раз у тиждень повністю безпечно: в даному випадку вплив канцерогенів буде занадто невеликим задля того, щоб стати причиною захворювання.

А ось якщо ви їсте смажене більш, ніж 4 рази в тиждень – варто задуматися… Врахуйте, що канцерогени мають властивість накопичуватися в організмі, а різні шкідливі речовини ще й підсилюють дію один одного.

Майте на увазі, що за ступенем безпеки на першому місці стоїть приготування на відкритому вогнищі, на другому – обсмаження на пательні, а ось при приготуванні м’яса на грилі рівень канцерогенів буде найвищім.

Стаючи на шлях правильного харчування, постарайтеся зменшити рівень канцерогенів та інших шкідливих речовин, які вже знаходяться в організмі. В цьому вам допоможуть продукти, які містять бетакаротин – такі як морква і абрикоси; вітамін Е – що міститься в морській рибі, зелених овочах, рослинних маслах; зелений та чорний чаї, морська капуста, часник, настої з коренів лопуха або кульбаби.

Будьте здорові, й не дозволяйте старим звичкам завдавати непоправної шкоди своєму здоров’ю!

загрузка...

Автор статті

Віктор Євпак

Засновник стартапу здорового способу життя Food Hacker

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.