Економічна криза і купівля власної квартири – шукаємо аргументи

Економічні та політичні негаразди в країні в останні роки призвели до проблем в багатьох сферах, включаючи ринок нерухомості. Купівельна спроможність більшості громадян значно знизилась, а суттєве зростання курсу валют зробило житло недоступною розкішшю майже для кожної українською родини. Є проблеми і з впевненістю у майбутньому, наразі ситуація виглядає не надто оптимістично. Тим не менше, детальні огляди в блозі незалежного експерта Ірини Романової gdevkievezhithorosho.com свідчать про те, що ринок житлової нерухомості успішно функціонує, а громадяни продовжують купувати житло. Не менш активно зводяться і нові житлові комплекси, подивіться самі. Чим же зумовлена купівля квартири під час кризи, і чи варто зважуватись на такий крок?

Оцінюємо бюджет

Якщо мова йде про родину, що має достатньо високий рівень доходів і можливість придбати квартиру, сумнівів не повинно бути. Те саме стосується громадян, які давно збирали кошти на власне житло і от нарешті отримали можливість вирішити житлове питання. У цьому випадку навіть найбільша криза в країні не має бути причиною для того, аби відмовитись від мрії.

Інша справа, якщо грошей бракує, і потрібно брати кредит в банку чи позичати у знайомих. У цьому випадку експерти радять зважити усі аргументи, реально оцінити свої фінансові можливості, враховуючи ряд економічних проблем в країні.

Вивчаємо ціни

Більшість аналітичних статей на тему нерухомості говорять сьогодні про те, що квартири стають дешевшими через зменшення кількості угод. Ці слова не є безпідставними, якщо порівнювати вартість квадратного метра в доларовому еквіваленті. Через зростання курсу валют ціна квартир не лише не зменшилась, а й в багатьох випадках стала навіть більшою. Якщо ж ви давно відкладали гроші в доларах, економічна криза є чи не найкращим моментом для купівлі квартири. Можливо, ще вчора вам ледь вистачало на однокімнатну квартиру, а сьогодні ви можете дозволити собі апартаменти на 2-3 кімнати або навіть приватний будинок. Аналізуйте ціни.

Житло з перспективою

Ринок нерухомості розвивається сьогодні досить активно, незважаючи на кризу. Сучасні житлові комплекси – перспективне капіталовкладення. Експерти стверджують, що такі квартири з часом ставатимуть лише дорожчими. Крім того, вільну квартиру завжди можна здавати в оренду, отримуючи додатковий дохід.

Таким чином, купівля квартири під час кризи є цілком логічним кроком за умови, що для цього не потрібно брати банківський кредит.