Як правильно вибрати автоматичні ворота

Власники приватних будинків, котеджів, офісів, виробничих приміщень, а також – багатоповерхівок із охоронюваним двором стикаються з необхідністю правильно вибрати ворота, які надійно закриватимуть територію. Звісно, можна піти найпростішим шляхом і посадовити у якусь халабудку сторожа, якого і доведеться будити, якщо виникне потреба відчинити ворота серед ночі. Проте, автоматика все-таки надійніша. А для власника невеликого будинку із вбудованим гаражем – ще й значно економніша. І безпечніша. Оскільки повністю виключає різноманітні неприємності, які можуть трапитися, доки власник автомобіля залишає його хоч на дві хвилини для того, аби самотужки відчинити ворота.

Сучасна автоматика для воріт розрахована на максимальний комфорт власника – такі ворота можна відкрити прямо із салону автомобіля. Такі вигоди – неоціненні, особливо, якщо ви повертаєтеся додому у сильну грозу чи заметіль.

Отож почнемо з того, які саме ворота бувають за їх способом відкривання: розпашні, відкатні, підйомно-поворотні та секційні. Відповідно, у цих типів воріт відрізняється принцип роботи автоматики. Надійна автоматика для воріт, як правило, розрахована на те, що ви відкриватимете та закриватимете ворота 4 рази на день упродовж 15 років. А дистанційне керування ще й подовжує термін служби автоматики і самих воріт – бо вручну неможливо забезпечити плавну роботу в’їзної конструкції. У львівської компанії ТЕХНО-СІМС, яка тривалий час і вельми успішно займається реалізацією та встановленням воріт різних типів, рекомендують автоматику італійської фірми Nice. Ця марка пропонує автоматику для воріт лінійного та важільного типу, а також – підземного встановлення.

Тепер, щодо економії площі. Якщо територія підприємства велика, то, звісно, можна встановити і розпашні ворота. Проте для невеликих територій та дворів приватних будинків, звісно, найкращі сучасні відкатні ворота. Вони наразі і користуються найбільшим попитом у покупців. Конструкція таких воріт передбачає понад 200 варіантів заповнення – для будь-якого гаманця. Самі ворота виготовляються зі стального або алюмінієвого профілю, на яке наноситься полімерне, стійке до різноманітних атмосферних явищ покриття.

До речі, відкатні ворота монтуються таким чином, що можуть відкриватися і закриватися вручну. У базовій комплектації до таких воріт постачається засувка.

І нарешті – “вишенька на торті”, або секційні ворота. Це ворота для гаражів, які піднімаються та опускаються. Улюблена “фішка” усіх голівудських фільмів на родинну тематику. Чи не найкраще на нашому ринку зарекомендували себе секційні ворота Алютех. Такі ворота також приводяться у рух автоматикою, яка монтується на стелі гаража, але передбачене і ручне відкриття та закриття. Звісно, такі ворота мають ще й підвищені заходи безпеки, які відповідають найсуворішим європейським вимогам – захист від неконтрольованого руху полотна у разі розриву троса, захист від защемлення пальців та порізів, захист від падіння полотна). Водночас, вони мають підвищену теплоізоляцію, а їх конструкція може, за бажанням замовника, передбачати наявність хвіртки у самому полотні.