Арки – природній затишок та аристократична витонченість

Арки таємниче приваблюють погляд. Вже у одному вигині читається якась історія чи спогад із такої глибини віків, куди навіть боязко зазирати. І не дивно, адже арки стали активно використовуватися ще у 2 тисячолітті до нашої ери у Месопотамії. З, власне, механічного боку, арка досконаліша за звичайний прямокутний проєм, широко використовуваний при типовому будівництві – тиск самої стіни на склепіння арки розподіляється значно рівномірніше, аніж на балку перекриття.

Окрім того, арка дає неймовірний простір для творчості – тільки стародавні будівничі та архітектори розробили 14 типів арок, а за формою – п’ять (!) десятків різновидів. Окрім того, на честь переможців споруджували саме арку – тріумфальну арку, а не тріумфальний дверний проєм. І щасливі наречені вінчаються і вступають у нове сімейне життя саме під аркою, прикрашеною квітами, а не під квадратним проємом. Можливо тому, що давні зодчі «підглянули» арку у природи? Адже два похилених одне до одного деревця нагадують саме арку, та й вхід до печери – житла первісної людини – теж за формою швидше нагадує арку. Більше того, навіть з’єднуючи долоні «хаткою» ми отримуємо …правильно, арку! Отже саме вона є нашим глибоким символом дому і захисту.

І саме тому стає зрозумілим бажання багатьох українців під час кардинального перепланування і редизайну власного помешкання обов’язково використати арку – як елемент декору, як оформлення проходу між приміщеннями, або ж взагалі замінити всі міжкімнатні проєми на арочні конструкції. Таке конструктивне рішення одразу додає помешканню затишку і ніби ставить певний «оберіг» для його мешканців. Не здивуємося, якщо після такого дизайнерського рішення – встановлення арочних конструкцій – навіть стосунки у родині налагодяться. Бо ж не секрет, що ремонт – то нелегке випробування для родини.

Але не тільки в приміщенні арочные архитектурные элементы додадуть витонченості та затишку у дизайні. Дуже ефектний вигляд мають вишукані ковані арки у декорі огорож та входів на прибудинкову ділянку в приватних будинках, на присадибних ділянках, у оформленні садів та парків. Візуальна легкість конструкції тут поєднується із міццю металу – адже такі «мережива» виковуються ковалем вручну. І тут також прослідковується незримий зв’язок між стародавніми часами та сьогоденням – адже для того, аби виготовити арку, заплетену «плющем» коваль працюватиме із металом так, як це робили десятки поколінь його пращурів.