Створюємо затишний і безпечний дитячий куточок

interier-dlia-detskojДитяча кімната у будь-якому будинку чи квартирі – це особливе місце. Місце, яке напряму впливає на фізичний та особистісний розвиток вашої дитини. Адже відчуття власної території, куточка, де можна побути на самоті із книгою чи куди можна привести друзів, має неабиякий вплив на успішне формування особистості дитини, її автономності та незалежності у дорослому житті.

Проте, окрім такого психологічного аспекту, організація дитячого куточка потребує врахування дуже багатьох практичних нюансів. Головний принцип організації дитячого куточка – безпека. Це стосується як вибору меблів, їх дизайну, матеріалів, так і організації функціональних зон, а також вибору покриття для підлоги. Тож до дизайна интерьера для детской слід підходити відповідально.

Передовсім, слід врахувати, що зацікавленості у хлопчиків і дівчаток різні. Звучить банально, але це найперше, що має врахувати дизайнер, який розроблятиме інтер’єр для кімнати вашого юного дослідника незвіданих світів чи маленької принцеси. І передовсім, слід спитати думку самої дитини – чи хоче вона кімнату у вигляді піратського корабля, чи пітстопу Блискавки Макквіна, а чи палацу фей або чарівного помешкання королеви Ельзи та її сестри принцеси Анни. Звісно, якщо фінанси дозволяють, дизайн за пару років можна змінити, бо ж підліток захопиться чимось іншим і його може почати дратувати дитяча символіка у кімнаті. Якщо ж ні – варто спробувати знайти якомога більш компромісний варіант.

Важлива деталь – шпалери для дитячої краще обирати вінілові, або ж просто пофарбувати стіни. Оскільки дуже часто дитина любить займатися художньою творчістю прямо на стінах. Для збереження потенціалу юного художника батькам легше просто передбачити якомога зручніший для ремонту варіант.

За запитом «детские кровати» Google видає, щонайменше, 2,86 млн результатів. Однак загальні поради зводяться до того, що ліжко для дитини має бути: а) безпечним; б) виготовленим з дерева. І лише на третьому місці – дизайн. Який конструктивно також має передбачати безпеку – тобто, для дітей приміром 2-6 років це мають бути бортики ліжка. Бо ж малюки інколи так крутяться уві сні, що спати можуть і впоперек ліжка, і виклавши ноги на подушку. І, що старшою стає дитина, то, відповідно, «старшим» має ставати і ліжко.

Детские матрасы необхідно також вибирати із міркувань безпеки. Передовсім, матрац має бути виготовлений із екологічно чистих матеріалів і сприяти правильній осанці дитини під час сну. Тому для дошкільнят ліпше вибирати ортопедичну білизну товщиною до 10 см, для молодших школярів – матрац із м’яким наповнювачем, а ось для підлітків вже можна підбирати ортопедичний матрац із пружинними блоками. Та найліпше, звісно, у цьому важливому питанні звернутися по консультацію до фахівців.