foto

У ЧДТУ відкривається сучасна комп’ютерна лабораторія – у рамках міжнародного проекту,  для участі у якому  відібрали лише три виші України.

 

– Лабораторію, що складається із мультимедійного обладнання та 13 сучасних комп’ютерів (за потужністю – фактично, робочих станцій), нам передають у рамках участі у міжнародному освітньому проекті Євросоюзу «Tempus», – повідомив в.о. ректора ЧДТУ Олег Григор. – До участі у проекті «Tempus Netceng» – «Нова модель третього циклу вищої інженерної освіти у відповідності до рекомендацій Болонського процесу у Білорусі, Росії, Україні» – було відібрано лише три українських виші – ЧДТУ, НАУ та НТУУ «КПІ». Мета проекту  – допомогти нам у реформуванні системи вищої освіти, зокрема –  у підготовці докторів філософії. Це новий ступінь, що впроваджується відповідно до нового законодавства про вищу освіту. І цьогоріч ЧДТУ уже провів перший набір майбутніх докторів філософії на проліцензовані 8 спеціальностей (7 – технічних та 1 – економічна).

– У рамках цього проекту наші викладачі побували у європейських вишах, аби ознайомитись зі світовим досвідом підготовки докторів філософії (Philosophy doctor або PhD – що є науковим ступенем у більшості країн світу, тепер – включно і з Україною). Головною метою проекту є приведення української системи підготовки науковців у відповідність до європейської, впровадження кращих європейських практик у навчальні програми наших вишів, – зазначила локальний координатор проекту «Tempus Netceng», завідуюча кафедрою комп’ютеризованих та інформаційних технологій ЧДТУ Юлія Бондаренко. – Наші викладачі пройшли ряд тренінгів у  Вільнюському Технічному Університеті ім. Гедимінаса (Литва), Університеті Брунеля (Лондон) та Берлінському технічному університеті. А нині, у рамках цього проекту, ми отримаємо надпотужну лабораторію, на базі якої відбуватимуться заняття майбутніх докторів філософії. Це інтерактивний клас із можливістю он-лайн відображення інформації з комп’ютера викладача на комп’ютери студентів та TV-систему. Крім того, у рамках цього проекту у ЧДТУ створено DLM – офіс («доктор інженерії на ринку праці») – для моніторингу ринку праці, посилення зв’язків з роботодавцями та впровадження у процес підготовки докторів філософії дисциплін, що гарантують організацію високого рівня підготовки конкурентоспроможних фахівців.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.