фото-424x2731

– Напередодні  чергового подорожчання газу та зростання тарифів на опалення, нам знову починають говорити про гостру необхідність енергозбереження та енергоефективності, – констатує економічний експерт, керівник Аналітичного центру Інституту досліджень інвестиційної привабливості та економічного розвитку Дмитро Виноградов. – Переконаний, що не лише мені, але й компетентним органам здасться вкрай оригінальним виконання цих державних директив Черкаським районом. Ця історія почалася два роки тому – і триває досьогодні.

Отож, два роки тому, Черкаська районна рада (Рішення від 11.07.2014 № 40 – 1 / VІ) передала у оренду ТОВ «Укртепло Черкаси» приміщення котелень у с. Яснозір’я, с. Червона Слобода,  с. Мошни,  с. Геронимівка, с. Руська Поляна, с. Хутори, с. Білозір’я. Можливо, тому, аби усі борги позалишались на комунальному підприємстві теплових мереж Черкаського району, котельні було передано без теплових мереж (Рішення від 13.08.2014 №42 – 4 / VІ).

За дивним збігом обставин, тариф на послуги з централізованого опалення і гарячого водопостачання для бюджетних установ було підвищено більше, ніж на 40 %, а для населення – майже на 30 % (Рішення від 13.08.2014 №42 – 5 / VІ).

У 2015 році Черкаська районна рада пішла далі – та своїм Рішенням від 16.10.2015 № 54-16/VІ рекомендувала «сільським радам, на територіях яких розташовані приміщення котелень, встановити тарифи на теплову енергію та на послуги з централізованого опалення і гарячого водопостачання для бюджетних установ та для інших споживачів, які надаватимуться ТОВ «Укртепло Черкаси» згідно з його листом-пропозицією щодо встановлення тарифів».

І все б нічого, якби мова йшла про кошти місцевого бюджету, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та кошти з державного бюджету, призначені для виплати субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг населенню.

Переконаний, не лише мене зацікавить відповідь на питання: коли в Україні сталося так,  що достатньою підставою для здійснення оплати послуг за рахунок бюджетних коштів достатньо отримати «лист-пропозицію» від комерційної структури?..

***

До речі, за інформацією, люб’язно наданою Черкаською районною радою, відповідно до скоригованого бюджету на 2015 рік (Рішення від 25.12.2015 №2-9/VIІ), видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв установами, які фінансуються з бюджету Черкаського району, склали 19 мільйонів гривень, на 2016 рік у бюджеті району на це передбачено майже 21 мільйон гривень. Загальна сума призначених субсидій населенню для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у 2015р. склала 2 018 445 грн., за січень та лютий  2016 року – більше 9 мільйонів гривень.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.