Керівництво Європейського банку реконструкції та розвитку відповіло на звернення Черкаської міської ради від 26 лютого щодо кредитних канікул для КП “Черкаситеплокомуненерго” на 2 роки та відстрочку у сплаті відсотків тим, що співпраця можлива тільки за умов реструктуризації кредиту під 6 % річних. У той час як комунальне підприємтсво 2008 року брало кредит під 3,75%.
Про це журналістам повідомив секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький.
За його словами, кредитний рейтинг Черкас із 2008 року понизився із ВВВ (“достатня кредитоспроможність позичальника”) до ССС (“дуже низька кредитоспроможність, високий ризик прострочення”).
Таким чином, за словами Радуцького, кредитний рейтинг міста знизився через додатково узяті на себе зобов’язання по кредитах, через що фінансові інституції почали обгрунтовано побоюватися того, що місто виявиться неспроможним виконати вже взяті на себе зобов’язання.
Наразі Радуцький вбачає вихід із ситуації у визначенні комунального підприємства єдиним постачальником тепла, а також прибирання з його шляху будь-яких посередників при отриманні коштів від населення. “Черкаській ТЕЦ” він пропонує стати одним із постачальників тепла для “Черкаситеплокомуненерго”.
На його думку, це дозволить передовсім підвищити соціальну справедливість, оскільки для всіх жителів міста діятиме єдиний тариф. Якщо досі різниця в оплаті за опалення квартири площею 50 квадратних метрів складала в межах 2 гривень у місяць, то нині може перевищити 50 грн. (залежно від надавача послуг ТЕЦ чи ЧТКЕ). А ще, каже, це дасть змогу створити конкурентні умови. Мовляв, окрім ТЕЦ і ЧТКЕ виробляти тепло можуть й інші підприємства.
– Зараз у достатньо велику кількість будинків опалення подається через магістральні мережі ТЕЦ, а потім транзитом через теплові пункти та мережі ЧТКЕ – у будинки. ТЕЦ сплачує за транзит тепла єдину суму, тож «Черкаситеплокомуенерго» абсолютно не вигідно оновлювати такі свої мережі, бо втрати тепла на їх фінансовий результат не впливають. Коли ж буде єдиний надавач послуг із теплопостачання, він слідкуватиме за тим, аби мережа максимально зберігала тепло, – повідомив Олександр Радуцький.
Секретар міської ради розповів, що була проведена нарада з обговорення цього питання, у якій взяли участь як представники Черкаської ТЕЦ, так і «Черкаситеплокомуенерго». Він переконує, що таке об’єднання для міста нічим не загрожує.
Також він повідомив, що нині борг комунального підприємства перед Черкаською ТЕЦ за куплене тепло сягає 34 мільйони гривень, а перед ЄБРР – 1,5 млн. євро. Серед іншого він повідомив, що завтра на засідання виконкому виноситься питання «Про звернення до КМУ щодо визначення єдиним виконавцем послуг з транспортування та постачання теплової енергії у м. Черкаси КПТМ «ЧТКЕ». А вже в цей четвер на сесії депутати розглянуть проект рішення «Про створення тимчасової комісії по перевірці економічної діяльності КПТМ «Черкаситеплокомуненерго».
Також Радуцький закликає активніше використовувати газові котельні, оскільки газ нині дешевший.
Нагадаємо, депутати Черкаської міської ради звернулися до Європейського банку реконструкції та розвитку із проханням не застосовувати штрафні санкції до КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» за прострочені платежі по кредитній угоді.
Мотивуючи це негативною політичною та економічною ситуацією в країні та різким коливанням іноземних валют.
КП «Черкаситеплокомуненерго» ще у 2008 році надали кредит на реалізацію проекту «Ефективне використання енергоресурсів у місті Черкаси» в сумі 11 млн. 200 тис. євро.
Також депутати попросили продовжити пільговий період на 2 роки для повернення тіла кредиту (що включає березень 2014 року, вересень 2014 року, березень 2015 року, вересень 2015 року) з відповідним продовженням строку кредиту до 2024 року, без зростання відсоткової ставки по кредиту та маржі.
Будьте чемні