
Цього річ з нагоди 199-х березин від харківського краю Музею Шевченка у Каневі подарували картину. За ініціативи голови Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна харків’яни вже третій рік поспіль намагаються зробити свій внесок у духовний розвиток країни. Торік закладу подарували унікальні видання «Кобзаря». Цього року привезли картину відомого тамтешнього художника, заслуженого діяча мистецтв, керівника творчої портретно-жанрової майстерні в Харківській державній академії дизайну і мистецтв Віктора Чауса «Люди і долі».
Велике полотно виконане у класичній техніці живопису зображує поета та героїв його творів, зокрема Катерину. Картину митець написав торік.
– Ця земля стала священною, тому не просто так сюди приходять тисячі людей, – сказав заступник голови Харківської ОДА Ігор Шурма. – Саме тут є духовний енергетичний центр, центр соборної української держави, і саме про це мріяв Тарас Шевченко. Ми є щасливою нацією, у світі сотні держав мріють мати свій символ, генія, пророка. Ми його маємо. Ми хочемо, щоб саме цей твір залишився назавжди тут і радував тих людей, які буватимуть тут.
Ігор Шурма запросив присутніх відвідати у другій українській столиці Міжнародне Шевченківське літературно-мистецького свято «В сім’ї вольній, новій», яке відбудеться у травні.
– Це високий добротний соцреалізм, – сказала про картину заступник директора музею з наукової частини Світлана Брижицька.
Вона високо оцінила задум автора картини, який вирішив поєднати образ самого поета з образами з його відомих творів.
Роботу саме Віктора Чауса презентували не випадково. Губернатор Харківщини – серед шанувальників його творчості. Так, у інтерв’ю ОТБ Михайло Добкін зізнався, що має його картину біля дитячої кімнати своїх доньок і кожного разу витвір мистецтва покращує йому настрій.
Марія МАЛИНОВСЬКА
Будьте чемні