Віялові відключення електрики триватимуть до кінця опалювального сезону, щонайменше. Причому, вимикатимуть світло лише у квартирах черкащан та жителів області. Водночас, підприємства, де обладнання виходить з ладу від відключень електрики, скоріше за все, чіпати не будуть.
Про це журналістам повідомив у понеділок голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко.
– Після відключення електрики на підприємстві, що виробляє скло, устаткування необхідно запускати упродовж 2 днів. Або ж підприємство із виробництва кавових напоїв “МакКофе” – там виникає проблема із запуском конвеєра, – пояснив Юрій Ткаченко. – Тому слід говорити відверто – електрику вимикатимуть у оселях, оскільки непрацюючі підприємства означатимуть невиплату зарплати і крах економіки.
Водночас, губернатор запевняє, що самі черкащани та жителі інших населених пунктів області готові і на такі жертви, однак потребують чітких графіків відключень для того, щоб елементарно спланувати свій день.
– Зараз ми відпрацьовуємо інформацію, чекаємо скарг на телефон нашого контактного центру. Де скарг буде найбільше – реагуватимемо відповідно, змінюватимемо графіки разом із “Обленерго”, – запевняє Юрій Ткаченко. – Усі графіки наразі узгоджені із головами райдержадміністрацій та міськими головами.
Також губернатор нагадав, що більше 260 підприємств, де це дозволяє виробничий процес, погодилися перейти на нічний режим роботи. Однак, є проблема – не всі дотримуються нового графіку роботи.
– Ми ще раз запропонували підприємствам переглянути режими роботи, оскільки зміна графіків дозволяє заощаджувати до 20% електрики під час пікових навантажень, – повідомив голова ОДА.
Наразі, за словами губернатора, ситуація із відключеннями електрики чітко з центру не котролюється, і тому досі не були запроваджені чіткі графіки відключень.
Що ж до запасів вугілля на ДП “Черкаська ТЕЦ”, як на одному із основних теплопостачальних підприємтсв обласного центру, то, за словами Ткаченка, наразі ТЕЦ забезпечена ним повністю.
Не можу зрозуміти, де можна побачити справжній графік відключень світла. Хочемо всі зрозуміти, чому в багатьох будинках (як багатоповерхових, так і одноповерхових) жожного разу не відключають, а в інших постійно тричі на день? У нас котел газовий, але працює від електрики – якщо вийде з ладу, мені перейти всим сісейством жити в обленерго, чи облдержадміністрацію? Дякую за увагу. Жду пояснень.