
13 червня в обласному центрі зустрічали 37-ох жителів Краматорська та Горлівки, які тимчасово оселяться у центральному регіоні країни. Переважна більшість із них – це діти та жінки. Для того, аби вони могли безпечно дістатися міста, напередодні за ініціативи влади за ними вирушив автобус у супроводі машини ДАЇ, двох міліціонерів та ще стількох же місцевих автомайданівців, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

У Черкасах їх разом із працівниками обласного контактного центру, до якого за допомогою звернулися донеччани, вітала і перший заступник голови облдержадміністрації Наталія Старікова. Каже: до нас їдуть, адже не без того, що родичі чи ті, хто розмістився тут раніше, телефонують тим, хто досі перебуває на сході й схвально відгукуються про область.

– Для нас важливо, щоб усіх людей, які хочуть приїхати на Черкащину, влаштувати на роботу, забезпечити житлом і всім необхідним, – зауважує Наталія Володимирівна. – Водночас, є й інша сторона, найголовніша, це те, що нам потрібно захистити Україну і всіх терористів та сепаратистів вибити зі сходу, налагодити мирне життя й довести, що Україна єдина.

За її словами, з цією метою в області вже схвалили програму “Територіальна оборона”, а для підтримки армії черкащани купують військові облігації.
Частину тих, хто вчора приїхав, прихистили в Шполі, ще 15-ох дітей і п’ятьох дорослих, розмістили в селі Хрещатик на базі відпочинку Черкаського державного технологічного університету.

Натепер у Черкаській області мешкають майже п’ятсот вимушених переселенців із південно-східних регіонів. Утім, як зазначає начальник відділу звернень обласного контактного центру Лариса Ходаковська, людей щодня більшає.

– Житла для переселенців у нас вистачає, весь час ми працюємо над вирішенням цього питання, – зазначає Лариса Володимирівна та додає, що окремі черкащани вже висловили готовність прийняти їх до себе на проживання. – Для прикладу, днями до нас у контактний центр потелефонував місцевий підприємець, який зняв однокімнатну квартиру для переселенців, каже, що має намір сплачувати в ній протягом трьох місяців комунальні платежі й готовий ще орендувати приватний будинок для багатодітної родини, у якому б вони могли жити теж впродовж трьох місяців.

У цілому, за її словами, близько півтори сотні черкащан із різних районів області готові допомогти переселенцям із житлом.









На першому фоту видно здорових мужиків, тому виникає питання, чому ці здоровенні жлоби не призвані до лав ВС? Вони розплодили бандитів, а ми іх повинні захитщати?