У Палаці культури «Дружба народів» відкрилася фотовиставка, присвячена 50-річчю Черкаського «Азоту», що входить до холдингової компанії OSTCHEM (Group DF). Ювілейна експозиція є ретроспективою розвитку й становлення одного з найпотужніших хімічних підприємств України.
Про це повідомляють в прес-центрі ПАТ “Азот”.
Фотоархів підприємства налічує десятки тисяч історичних знімків. Для експозиції було відібрано 125 світлин, на яких зафіксовано найбільш пам’ятні події із життя підприємства.
«За масштабом це перша така виставка, присвячена діяльності Черкаського «Азоту». Вона віддзеркалює події, що відбувалися у виробничому житті протягом півстоліття. Більшість представлених фотографій – це унікальні артефакти, за якими можна вивчати історію розвитку хімічної промисловості в регіоні, – зазначає Віталій Скляров, Голова Правління ПАТ «АЗОТ». – Для звичайних черкащан, які не причетні до безпосередньої діяльності підприємства, це хороша можливість потрапити на хімічне виробництво і побачити його «закулісне» життя».
Всі фотороботи розміщено на 11 тематичних стендах. Вони розповідають про історію будівництва підприємства, початок виробничої діяльності, пуск нових технологічних цехів, виробничі будні колективу, ветеранів праці і передовиків, завдяки високому професіоналізму та ентузіазму яких підприємство здобуло визнання на внутрішньому й зовнішньому ринках хімічної продукції. Окрема фотосторінка історії Черкаського «Азоту» присвячена і культурно-спортивним досягненням колективу хіміків. Наприклад, волейбольна команда підприємства неодноразово ставала призером чемпіонатів різного рівня, тричі була володарем кубка України. Збудований хіміками 35 років тому Палац культури «Дружба народів» став мистецькою «меккою» Черкаської області і відкрив дорогу у професійне творче життя тисячам вокалістів і танцюристів.
«Підготовка до виставки розпочалася рік тому. Довелося переглянути тисячі негативів. Серед них багато епохальних кадрів, насамперед це пуск кожного нового цеху та отримання першої продукції. Завдяки сучасній техніці, яку спеціально закупили, було скопійовано й оцифровано близько 600 знімків. Уже потім ми обирали з них фото для створення експозиції», – розповідає Михайло Захарін, автор фотовиставки, начальник бюро розмножувальної техніки ПАТ «АЗОТ».
Першими відвідувачами фотовиставки стали батьки, чиї діти навчаються в танцювальних гуртках і вокальній студії Палацу культури. Вони зазначають, що дізналися чимало цікавих та маловідомих фактів з історії найбільшого підприємства в місті.
«Я багато чула про «Азот», адже мої знайомі працюють на цьому підприємстві, проте я навіть не уявляла наскільки масштабним є це виробництво, скільки зусиль було докладено, щоб його побудувати, і скільки праці колектив вкладає нині в свою продукцію», – говорить черкащанка Інна.
«Таке враження, що для мене провели екскурсію підприємством. Досить інформативно і пізнавально, – розповідає Яніна Соболєва. – Фіксуючи реалії тих днів, автор не просто сухо передає побачене. В його роботах прослідковується яскраве художнє осмислення подій і творчий підхід. Приємно, що в центрі виробничих буднів, за реальними подіями, об’єктами стоїть людина праці».
Відвідати фотовиставку, присвячену 50-річчю Черкаського «Азоту», всі бажаючі зможуть до кінця червня.
Будьте чемні