фото

Найгіршим регіоном за показником залучення інвестицій стала Черкаська область. Як засвідчила статистика Мінекономрозвитку, показник падіння інвестицій на Черкащині за підсумками минулого року склав 31,2%. 

– Як же так могло статись – спитаєте ви – якщо ось уже майже десятиліття ми чуємо про виняткову інвестиційну привабливість нашого регіону?.. Відповідь одна: інвестиційний потенціал Черкащини у владних кабінетах Черкаської ОДА реально використовують лише для дешевого «піару», – констатує економічний експерт, керівник Аналітичного центру Інституту досліджень інвестиційної привабливості та економічного розвитку Дмитро Виноградов. – Згадаємо останню сесію Черкаської обласної ради (19 лютого цього року), де була прийнята так звана «ПРОГРАМА ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2016 РІК». Виникає питання, чи читав хто не будь розділ «Місцевий та регіональний економічний розвиток» цієї програми перед тим, як її виносили на сесію Черкаської обласної ради?.. Аби читав, то обов’язково запитав би, чому у програмі немає тих проектів, про які гучно заявляли під тими ж знаменами піар-привабливості нашого регіону?

 

Цікаво, що чиновники Черкаської ОДА якось зовсім «забули» про підготовку «Державної цільової програми розвитку аеропортів», відповідно до якої у 2016 – 2017 роках Уряд України виділяє 187 мільйонів гривень для забезпечення розвитку комунального підприємства «Аеропорт Черкаси». Так само не згадали і про початок реалізації інвестиційного проекту з будівництва Канівської гідроакумулюючої електростанції, джерелами фінансування якого є кошти як державного бюджету, так і власні кошти ПАТ “Укргідроенерго” та кредитні ресурси Міжнародного банку реконструкції та розвитку (500 мільйонів доларів США) і Європейського інвестиційного банку (400 мільйонів євро). Прогнозований термін кредитування становить 18 та 25 років відповідно. Загальний кошторис будівництва складає 1,7 мільярда доларів США.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.