– Сьогодні Верховна Рада почне роботу, розглядаються дуже важливі питання, в тому числі, з децентралізації, але я не міг не приїхати до Дніпропетровська на 1 вересня. Для мене це дуже важливе свято. У мене є гарна новина для вчителів, які важко і багато працюють: в рамках реформи з децентралізації в регіоні і в Дніпропетровську буде залишатися більше грошей, а значить, це дозволить робити регіональні надбавки, з’явиться більше грошей на реконструкцію та обладнання шкіл, – заявив народний депутат, глава Фонду «Українська перспектива» Олександр Вілкул, виступаючи на урочистій лінійці в навчально-виховному комплексі №148 «Планета щастя» у Дніпропетровську, повідомляє персональний сайт політика.
Він заявив, що йому дуже приємно відвідати саме цю школу, – свого часу «Планета щастя» стала одим з перших навчальних комплексів на Дніпропетровщині, де були встановлені системи очищення води (всього в місті Дніпропетровську їх було встановлено більше двохсот).
– У цій школі, «Планета щастя», ми починали нашу програму «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти». Цей проект ми реалізовували в 2010-2013 роках: ремонтували і відкривали нові школи, обладнали комп’ютерні класи (всього школи області отримали 3,2 тисячі комп’ютерів), було закуплено 107 шкільних автобусів, ми створювали програми стажувань і грантів для студентів та молодих вчених. Нова влада ці програми заморозила, але ми обов’язково їх відновимо і будемо реалізовувати нові.
Днепропетровску необхідний такий стандарт освіти, щоб випускники наших шкіл могли вступати в будь європейські та світові вузи. Але ми будемо робити все, щоб вони надходили в наші вузи, залишалися тут жити і працювати – підкреслив Вілкул.
Він пообіцяв, що найближчим часом всі проекти у сфері освіти будуть відновлені.
Довідково: У Дніпропетровську в 2010-2013 роки було відкрито 10 дитячих садків, навчально-виховних комплексів по типу «дитсадок-школа» і 91 додаткова група при діючих дитсадках, відремонтовані 62 установи освіти, придбано обладнання, меблі та апаратура, у школах міста встановлено 25 пандусів і 1 підйомник, придбано 9 комп’ютерних навчальних класів, капітально відремонтовані та реконструйовані 10 спеціальних шкіл та дитячих будинків, а також Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
У Дніпропетровській області під керівництвом Олександра Вілкула в 2010-2013 рр. було створено 120 дитячих садків та навчально-виховних комплексів. Це більше 11000 нових місць у дитячих дошкільних установах. Вперше за 10 років були відкриті 3 нових сільських школи. Школи області отримали 3,2 тисячі комп’ютерів, було закуплено 107 шкільних автобусів з GPS-навігацією. У школах, дитячих садах і лікарнях області було встановлено 878 систем очищення води. Був відкритий «Єдиний освітній центр»: це дистанційне навчання через Інтернет педагогів, дітей з особливими потребами, віртуальна бібліотека, он-лайн консультації. Впроваджено проект «Електронний щоденник» і «Електронний журнал». Для всіх садочків створені сайти з «3D-екскурсіями» та детальною інформацією про послуги., З 1 грудня 2012 року в Дніпропетровській області батьки можуть записати свою дитину в дитсадок через Інтернет. Була створена Мала академія наук для старшокласників, створені програми грантів для молодих вчених, кращі студенти регіону отримали можливість проходити стажування в топ-вузах світу, був відкритий Молодіжний центр Дніпропетровщини. Область була визначена пілотним регіоном для реалізації проекту Європейського фонду освіти, який дозволяв забезпечувати випускників профтехучилищ робочими місцями. Нарешті, в області регулярно проводилися регіональні «Ярмарку вакансій», в яких взяли участь близько 100 професійно-технічних училищ та вищих навчальних закладів 1-4 рівнів акредитації.
Будьте чемні