земля

Понад 898,37 мільйонів гривень орендної плати нараховано в нинішньому році власникам земельних паїв на Черкащині. Про це під час сьогоднішньої координаційної наради повідомив виконуючий обов’язки начальника Головного управління Держземагентства у Черкаській області Дмитро Мироненко.

За його словами, упродовж 2014-ого року власниками земельних ділянок укладено 303,2 тисячі договорів оренди, а площа переданої в оренду землі (паїв) становила 785,85 тисяч гектарів.

– Середній розмір орендної плати в області становить 1 143 гривень за 1 гектар (для порівняння, у 2013 році – 945,09 гривень), в той час як середня вартість оренди одного гектара по Україні становить лише 616,5 гривень, – сказав він. – Станом на 23 жовтня орендарями фактично виплачено за оренду земельних ділянок та паїв по Черкаській області – 649,64 мільйонів гривень, або ж 72,31 %, що на 56,32 мільйонів більше проти аналогічного періоду 2013 року.

Так, найвищий відсоток нарахованої орендної плати за землю у Золотоніському (4,75 %), Драбівському (4,65 %), Маньківському (4,63 %) та Канівському (4,51 %) районах. Середній показник по області становить 4,24 % від нормативної грошової оцінки земель переданих в оренду, для порівняння: в 2013 році – 3,51 %.

Водночас, голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко зазначив, що райдержадміністраціям й органам місцевого самоврядування нині необхідно активізувати роботу з орендарями земельних паїв, зокрема, внести в установленому порядку зміни до договорів оренди щодо встановлення орендної плати, яка сплачується товаровиробниками, але не менше 4,5 відсотків від вартості земельної ділянки/частки.

Окрему увагу очільник області акцентував на необхідності сприяння у виділенні земельних ділянок учасникам антитерористичної операції та працівникам соціальної сфери.

– Сьогодні важливо не допустити корупційних проявів та тіньових схем при наданні земельних ділянок, особливо сільськогосподарського призначення державної влади та органами місцевого самоврядування, – зауважив він.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.