
Депутат Черкаської міської ради Валерій Воротник вважає, що міська рада має переглянути практику фінансування з міського бюджету баскетбольної команди “Черкаські мавпи”, оскільки клуб є приватним, а також умови, на яких баскетбольна команда орендує палац спорту “Будівельник”.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
“Команда Бродського зручно прилаштувалася в Черкасах, перетворивши місто та громаду на джерело збагачення та вирішення власних проблем. До кінця року ми маємо розібратися та припинити принаймні дві такі схеми, – пише депутат. – Перша – це МІРЦ, питання по якому я підняв минулого тижня. Друга – тема, піднята депутатом Ольгою Сисоєвою. Попри намагання її опонентів перевести скандал, що розгорається довкола “Будівельника” в русло особистого конфлікту, Сисоєва має рацію, піднявши питання використання залу баскетбольним клубом “Черкаські мавпи”. За попередньою інформацією, озвученою Департаментом освіти та гуманітарної політики, спортивний зал, який раніше був головною критою ареною міста та активно використовувався для потреб громади, а саме – для проведення змагань, тренування дитячих гуртків за різними спортивними напрямками, сьогодні практично закритий для цього, бо арендований приватним спортклубом Михайла Бродського. Хто вирішив, що місту не потрібні здорові діти, а має розвиватися професійний спорт? Одарич?
Виявляється, використання спортивної арени значно обмежене, бо та, мовляв, арендована клубом. Але є ще одна деталь. При тому, сума аренди, яку сплачує клуб, менша за витрати на утримання приміщення. Місто фактично дотує діяльність баскетбольного клубу. Отак зручно “дерегулятор” влаштував свій сімейний бізнс на шию пересічних черкащан. Хтось може заперечити, що, мовляв, фахові гравці клубу займаються з черкаськими дітьми баскетболом, беручи участь у роботі спортивних секцій. Але, як відомо, за це клуб отримує дотацію з міського бюджету на компенсацію витрат у розмірі… одного мільйона гривень на рік! Чому ми дотуємо лише баскетбол, а не інші види спорту, якими раніше пишалося наше місто? Тієї ж самої греблі, класичної боротьби, дзюдо, боксу, кульової стрільби, легкої атлетики, футболу, тощо??? Чому така вибірковість?
Я не проти баскетболу. Я проти існування саме такої схеми, про яку я написав вище.
Ще одна деталь, яку обійти неможливо. В клубі не грає жоден черкащанин! Не знаю, чи є українці за походженням, чи навіть світлошкірі гравці? Ті яких, я бачив, – афроамериканці. Може, для баскетболу в частині його професійної клубної роботи, це – явище звичне. Але, з огляду на назву, я, особисто вбачаю у імені “Черкаські мавпи”, принаймні, дві проблеми. Перша, – це приховані расистські погляди власника клубу, який назвав його місцевими мавпами та укомплектував його афроамериканцями. Другий – расистські погляди Бродського кидають тінь на всіх мешканців Черкас. Мовляв, у нашому місті живуть люди, які вважають представників інших рас мавпами?!! Це, принаймні, неполіткоректно і нетолерантно.
Як би там не було, громада міста не має сплачувати за всі ці забаганки Бродського та Одарича. І ми маємо якнайшвидше розібратися в ситуації.”
Будьте чемні