
28 червня, у День Конституції, зо два десятки черкащан пройшли містом вишиванковою ходою. У Черкасах вже вдруге за останні кілька місяців організовують парад вишиванок. Що це: мода на традиції чи потяг до популяризації українського?
Незважаючи на спеку, поціновувачі українського зібралися у центрі Черкас, щоб себе показати та запросити черкасців завітати завтра на етно-фестиваль “Трипільські зорі”. Робили вони це у вишиванках.

– Парад вишиванок ми приурочили до етнофестивалю “Трипільські зорі”. Мета цього параду – роздавати листівки і запрошувати людей відсвяткувати з нами День молоді. Парад вишиванок в рамках “Трипільських зір” відбувається вже вдруге. Ми намагаємося зберігати цю традицію, єдина умова – бути у вишиванці, – розповідає організатор заходу Інна Шемет.

Влад, учасник цогорічного параду, прийшов на запрошення друзів. Він запевняє, що найцінніше у вишиванці – це ручна робота.
– Кожна вишиванка є унікальною, особливо та, яка зроблена руками. Я вже вдруге беру участь у Параді вишиванок. Вишиванку, у якій я сьогодні, близько 40 років тому зробила знайома моїх батьків, наразі вона вже старенька бабуся. Вишивала вона її для свого чоловіка, а дісталася у спадок мені, – розповів Влад Тверезий.

Учасники вишиванкової ходи пройшлися від площі “Дружби народів” до парку 50-річчя – а це майже 5 км. Вони не лише роздавали листівки, але й співали українські пісні та грали на барабані.

– Вишиванка для мене – це особлива річ, оскільки вона несе дуже потужну енергетику. Цю сорочку мені вишила бабуся дружини і тим самим передала свою силу та енергію моїй родині. На всі заходи і у повсякденному житті я ношу вишиванку. Вишиванка служить оберегом для українців. Це наш традиційний одяг, наші традиції, які ми повинні вшановувати, – зазначив Олександр Проценко, голова Спілки прихильників бойового гопака у Черкасах.

Нагадаємо, що 25 травня у Черкасах відбулася вишиванкова хода. У ній взяли участь близько 60 людей.
Ольга КОМПАНІЄЦЬ

Будьте чемні