Якщо двигун – серце автомобіля, то турбіна двигуна – це його легені. Ну, або дихальні шляхи. Оскільки, що краще працює турбіна, то більша потужність двигуна.
І, відповідно, як і у ситуації з дихальними шляхами, якщо до турбіни потрапляє хоча би найдрібніша стороння тверда частка, то згодом проблема може виникнути і в самому двигуні, тобто, знадобиться його серйозний ремонт.
Та звісно, краще халепу попередити і уникнути, аніж потім зазнати серйозних витрат. При цьому, звісно, передовсім необхідно провести діагностику системи турбонаддуву.
Коли ж необхідна діагностика турбін? Першими симптомами «захворювання» саме турбіни можуть бути такі ознаки:
- підвищена витрата оливи
- сторонні шуми
- скреготання
- зниження тяги
Але діагностика не завадить і уживаній турбіні, яку ви вирішили придбати. Більше того, фахівці радять у обов’язковому порядку провести її діагностику.
Ще діагностика турбіни має обов’язково входити до «комплексу лікування», тобто ремонту турбованого двигуна. Ну тут, здається, ситуація зрозуміла – якщо відбувається ремонт двигуна, необхідно діагностувати усі його вузли у комплексі на предмет можливих проблем, аби не мати потім «недолікованих» несподіванок.
Ну і обов’язковою є діагностика турбіни, якщо заклинило роторний вал.
Діагностику турбіни, як пояснюють у компанії «Турбостар», можна здійснювати як на автомобілі, без демонтажу, так і на спеціальному стенді, з демонтажем системи.
При особливо складних випадках фахівці здійснюють діагностику і на автомобілі і на стенді. Аби мати вже точну картину, здійснюючи ремонт турбін.
Що ж дозволяє виявити діагностика турбіни на авто?
Це такі показники та несправності:
- осьові та радіальні люфти
- ступінь наддуву турбіни
- якість роботи клапанів
- якість роботи приводу керування змінної геометрії
- механічні пошкодження на компресорному колесі
Звісно, найкраще проводити діагностику знятої з авто турбіни. Вправний автослюсар інколи може «на око» визначити «причину захворювання». Та все ж, для точності «діагнозу» та призначення правильного «лікування», фахівці «Турбостар» перевіряють турбіни на спеціальному діагностичному стенді. Така діагностика може саме виявити підтікання оливи, ступінь зношеності деталей, оцінити параметри наддуву та експлуатаційний дисбалас, виявити механічні пошкодження лопатей колеса компресора.
Окрім професійного підходу у діагностиці та ремонті турбін, компанія «Турбостар» має величезний каталог турбін на своєму сайті, тож вибрати турбіну у випадку необхідності купівлі нової буде легко і приємно, адже це можна зробити, навіть не виходячи з дому.
Проконсультуватися, якщо у вас виникли запитання, можна прямо на сайті через спеціальну форму, або замовивши зворотній дзвінок.
Будьте чемні