Голова Черкаської обласної організації “Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Юрій Ботнар 30 вересня гучно заявив про спробу рейдерського захоплення Тальнівського комбінату хлібопродуктів. Щоправда, жодним точним фактом “свободівець” не оперував, посилаючись тільки на повідомлення тальнівських “свободівців”, які посилалися на працівників, що нібито відбивали напад рейдерів.
– Тальнівська районна організація “ВО “Свобода” повідомила, що була спроба рейдерського захоплення Тальнівського комбінату хлібопродуктів, – заявив Ботнар. – Нині працівники виставили свою охорону, відбили напад. Ми також будемо туди вирушати, щоб відстояти… Ми розуміємо, що цей комбінат – це доволі ласий шматочок для отих от загарбників. Ми розуміємо, що далі піде скорочення працівників, або повне звільнення. Можливо, навіть зупинка підприємства. За свідченнями працівників, ніби “донецькі” були рейдери. На момент, коли мені передали цю інформацію, частина працівників підприємства, близько 100 осіб, пікетували адміністрацію. Міліція приїхала на виклик на підприємство не тоді, коли її викликали, а тоді коли робітники зателефонували в Київ, в МВС, лише тоді зміг приїхати наряд. Як завжди міліція, обслуговує якісь приватні інтереси якихось приватних осіб.
Передісторію конфлікту “свободівець” чомусь опустив. Але ж зрозуміло, що такі речі на пустому місці не виникають. Маємо господарський конфлікт, який комусь хочеться перевести у політичну площину.
Бо, до речі, як повідомив “Прочерк” ще 13 вересня, 11 вересня господарський суд Черкаської області прийняв рішення стягнути з дочірнього підприємства ДАК «Хліб України» «Тальнівський комбінат хлібопродуктів» на користь ТОВ «Комбінат хлібопродуктів «Тальне» понад 596 тис. грн.
Підставою позову було невиконання відповідачем зобов’язань по низці договорів, за якими комбінат хлібопродуктів «Тальне» постачав Тальнівському комбінату хлібопродуктів пшеничне борошно.
Позивач свої зобов’язання по договорам виконав, поставивши відповідачу товар на суму 70 085,67 грн. Проте, як встановлено судом, відповідач свій обов’язок по оплаті товару не виконав. Крім того, відповідач мав оплатити позивачу оренду обладнання, але вніс лише частину необхідної суми.
За рішенням суду, відповідач має виплатити позивачу основну суму боргу, а також (відповідно до договорів) 30% за прострочення заборгованості, пеню і компенсацію за виплату судового збору. Повна сума становить 596 266,70 грн.
Також, за даними нашого джерела, у зв’язку з реорганізацією “Тальнівського КХП”, проводяться відповідні кадрові ротації. Проте звільнений директор підприємства не погоджується зі своїм звільненням.
А тепер увага, питання – ну і який тут може бути інтерес “Свободи”? І, до речі, чому бойова партія мовчала, коли працівники “Уманьгазу” калатали у всі дзвони, про рейдерське захоплення свого підприємства? Бо їх туди ніхто не запрошував?
Будьте чемні