Результат опитування жителів міста дав неоднозначні відповіді на ставлення черкасців до закону про люстрацію. Із 42 опитаних 15 вважають, що «люструють не тих, ті ж самі сидять», 12 задоволені законом, 9 проти політики взагалі, а 6 осіб нею не цікавляться.

_dsc0010(1)

–        Нехай до міліції, до райвідділів, судів, прокуратури доберуться. Потім подивимося що воно буде, – каже пані Єлена, 34 роки.

_dsc0008(1)

–        Та подивіться хто до парламенту пройшов. Нічого не робиться, сидять ті що й сиділи, – Микола Григорович, 67 років.

–        Проти. Я взагалі проти влади, – Олена 29 років.

–        Побачу «кастрацію» потім скажу, – Олександр, 55 років.

–        Вони міняють все для себе, в людей нічого не міняється, – Лариса Зіновіївна, 50 років.

–        Молодці, все правильно, – Володимир, 23 роки.

_dsc0012(1)

–        Закон про люстрацію це добре. Тільки люструють не тих, їх самих не завадило б люструвати, – Микола 33 роки.

 

Анонімне інтернет-опитування  «Як Ви ставитесь до закону про люстрацію?» в группі «Подслушано Черкассы» у соціальній мережі «Вконтакте» свідчить про такі настрої населення:

Скептично, всі лишаться там де й були  36.5% (235 голосів: 98 жінки, 137 чоловіки)

Нарешті країна позбавиться злодіїв та корупціонерів  20.8% (134 голоси: 38 жінки, 96 чоловіки)

На місце старих прийдуть нові, такі ж самі  35.6% (229 голосів: 106 жінки, 123 чоловіки)

Інший варіант(в коментарі)   7% (45 голосів: 19 жінки, 26 чоловіки)

 

Серед інших варіантів, зокрема такі коментарі:
«Замість міфічної люстрації варто порушити проти кожного ушлёпка кримінальну справу і відправити у в’язницю надовго, зважаючи на докази правопорушень. Повірте, там є за що: розкрадання державних коштів, сепаратизм, злочинні накази, що призвели до загибелі людей, і т. д. Але так зручно вигадали “люстрацію” – заборону займати державні посади. Ой, не смішіть мої заячі капці з вухами: та наволоч уже стільки нахапала, що їй це до лампадки. Налякали їжака голою сракою. На мою думку, цей закон – діра для врятування тварюк від справедливої кари.»

«ЗУ про “Очищення влади”, має здебільшого психологічний для громади та політичний характер, аніж правовий.. Так само, як і ЗУ про “Антитерористичну операцію”… Виникає дуже багато питань до цих законів, з’явилась величезна кількість колізії і прогалин.. В принципі мета і завдання люстраційого пакету відома навіть школяру, але механізм його виконання заслуговує на краще. Як мінімум, поки не створено люстраційний комітет, який буде підпорядковуватись виключно МінЮсту не зрозуміло, яким чином він працює вже зараз? Хто приймає рішення про люстрацію прокурорів, суддів і працівників МВС? МінЮст, котрий і досі не пройшов люстрації, разом з П.Петренком – який публічно виступав з пропозицією люструвати його першим, але де-факто цього досі не відбулось.
Отже, механізм цього закону не запрацює по-людськи доки – не буде люстровано МінЮст. Вже після цього, треба контролювати люстраційні процеси громадою, завдяки “Люстраційному комітету”.
На даний момент, це політична гра під назвою “Хто не сховався, я не винний”…»

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.