Віталій Латишев – батько трьох дітлахів у віці від півтора до дев’яти років. Живе з дружиною і дітьми в центрі міста. Там і працює. За його словами, громадським транспортом майже не користується, добираючись до офісу пішки або на велосипеді. Покупки сім’я здійснює, як правило, в мережевих магазинах, оснащених терміналами, пише “Бизнес“.
Віталій поділився першим досвідом свого безнального дня, хоча про запас готівку в гаманці таки залишив, припускаючи труднощі в розрахунках з представниками малого бізнесу.
– Я погодився на участь в експерименті “тиждень без готівки”. Відразу згадалася моя тітка, яка полюбляла жартувати: “З грошима і дурний купить”. Отже, з готівкою і дурний зможе купити. Зрозуміло, що за умови виключно безготівкових розрахунків – відчуваєш себе не так впевнено. Але це ще дріб’язок у порівнянні з повною відсутністю коштів. Готівку з гаманця я таки не виклав. Ситуації бувають різні. Чудово, що майже завжди поруч є дружина з гаманцем. Зокрема, це дуже допоможе завтра на базарі. Проаналізувавши свої витрати та порядок їх здійснення, я прогнозую труднощі в розрахунках із працівниками малого бізнесу. Вчора відчув це купуючи газети в кіосках “От і До”. Термінал відсутній. За ними кіоск “Маковки” з пряниками та слойками – теж виключно для тих, хто має купюри. У перукарню сьогодні синів зводити – хай теж дружина розраховується. Був приємно здивований, що при відсутності позначок про наявність терміналу, він таки є в “Чебуречній” на Хрещатику. Трохи незвичний спосіб здійснення покупок: “У вас термінал є?” “Тоді мені…”, але потреба формує компетенцію. Зважаючи, що при наявності наліпок про технологію “paypass” і в “Сільпо,” і в “Кишені” касири вже кілька років продовжують заганяти картки в термінали – прогрес технологій буксує в завалах нашого попереднього досвіду, – розповів про свою участь в експерименті Віталій Латишев.
Будьте чемні