1321270238_menty

Нещодовно Верховна Рада України намагалася ухвалити 3 законопроекти, згідно яких заборонитиметься будь-яке розповсюдження (тобто і на ТБ, і в кінотеатрах) фільмів і серіалів, у яких міститься популяризація російських правоохоронних органів, збройних сил і військ та популяризуються цінності кримінальної субкультури.

Проте Парламенту не вистачило голосів для включення до порядку денного жодного з трьох запропонованих народними депутатами законопроектів. Але каталізатором певних зрушень на телебаченні став скандальний візит російського актора Михайла Пореченкова у Донецький аеропорт до російських військових, що називають себе ополченцями – герой російського “телемила” відзначився тим, що стріляв в українських військових і носив каску із написом “Преса”. Після скандалу український телеканал ICTV зняв з ефіру серіал за участі Пореченкова “Агент національної безпеки”.

А чи дивляться черкасці російські серіали та чи готові від них відмовитися?

JXTlYAeOwBQ
Тарас Рудий

Тарас Рудий дивився російські серіали розважального змісту: “Зараз відвернуло від них, та і часу немає. Раніше любив “Інтерни”, але після того як Охлобистін почав свої “думки” викидувати по твітерах,  то розлюбив. Ну і відкрию величезний секрет – я дивився “Кухню”, ще дивися “Світлофор”. Одним словом, готовий дивитися “развлєкаловку”.

10744729_780979125277038_1010853617_n
Юлія Шинкарьова

“Російські фільми та серіали я не дивлюся вже дуже давно. Не вважаю їх цікавими, це по-перше. Половина з тих, що йде по ТБ або ж є у вільному доступі в мережі, лише про ментів, бандитів або ж прославляння доблесних російських військових. А по-друге, мене завжди обурює те, яким чином наші сусіди зображають в своїх фільмах українців. Це, зазвичай, якісь недолугі дурники, які завжди розмовляють зі страшним акцентом. Або ж навпаки – злі злочинці й зрадники. Братніми відносинами й не пахне. Сюжети решти серіалів просто калькуються з американських та європейських відеоробіт. Для мене це взагалі дивно, адже російська пропаганда, яка відверто висміює все прозахідне, просто бере й, що називається, «тупо» злизує сюжети іноземних тв-шоу. Тому навіщо витрачати час на не дуже якісну копію, якщо є змога подивитися гарний оригінал?!” – поділилась думкою Юлія Шинкарьова.

image
Ганна Макаренко

Деякі телеглядачі вважають, що культура має існувати окремо від політики.

Ганна Макаренко переконана, що українці, особливо середнього та старшого віку дивитимуться російські фільми і серіали попри політичні суперечки: “Ми дома дивимося, це вже занадто прибирати все російське з українського телебачення. Це ж культура, вона не має піддаватися політичному впливу”.

T8STXhz5QN0
Копелець Анастасія із дочкою Кариною

Для когось російські серіали – фон для домашньої роботи.

Майстер манікюру Анастасія Копелець вмикає телевізор, аби працювати не в тиші: “Просто ці серіали постійно йдуть по ТБ, особливо вдень, тож якщо вмикаю телевізор – натрапляю на них. Самі серіали не подобають, сюжети одноманітні, іноді дурнуваті якісь, актори теж не дуже хороші. Але ж не вмикатиму я клієнтам новини, залишається або “попса” на музичних каналах, або серіали…”

image (2)
Наталія Косаренко-Клостер

Наталія Косаренко-Клостер теж не дивиться російські серіали: “Мені шкода на них витрачати час, у них же по 400 серій. У 30 серії п’ють чай, а в 130 тільки допивають. Не дивлюся років 5.”

image (1)
Микола Перонков

Микола Перонков дивитимитеться російські серіали і надалі, говорить, що закону такого не ухвалять. Люди самі повинні розібратися, що дивитись, а що ні: “Чим ми будемо відрізнятися від Росії, якщо почнеться насаджування ідей та думок, у нас демократична країна, якщо захочу – буду дивитися, під настрій”.

Отож, опитані черкасці готові дивитися розважальні російські серіали та мелодрами. Але чи підпадатимуть деякі з цих серіалів під заборону, можливо, в якійсь із серій проскочить “кримінальний авторитет”. Але, однозначно, право вибору ніхто не скасовував.

 

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.