1515835

Іноземці, які воюють на боці українських військ, розповіли “Кореспонденту”, навіщо вони приїхали на Донбас.

Давно відомо, що на боці українських добровольчих батальйонів на Донбасі воюють іноземці.

Кореспондент литовського видання Delfi побував у таборі батальйону “Азов” і поспілкувався з іноземними легіонерами цього військового формування.

Шведські гості

За словами журналіста, в лавах батальйону “Азов” близько 20 іноземців. Велика частина з них – приїжджі зі Скандинавії, але є бійці і з Франції, Канади, Італії, Греції, Словаччини, Польщі, Грузії, Білорусі та Росії.

У Швеції середня погодинна оплата праці становить близько 140 літів (350 крон). Службовцям добровольчого батальйону Міністерства внутрішніх справ України платить близько 186 літів (70 доларів США) на місяць.

Найбільше легіонерів батальйону приїхало зі Швеції. Один з них, який назвався Лео, кілька тижнів тому приїхав з Мальме.

На щоці у Лео татуювання у вигляді тризуба Посейдона, який використовується у символіці шведського елітного підрозділу десантників Kustjagarna. Легіонер сказав, що зовсім недавно закінчив Шведську військову академію, а в Україну приїхав з двох причин: боротися проти проросійських сепаратистів і допомогти українцям.

“Мені не все одно, коли в Європі у XXI ст. міняються кордони держав, мені не все одно, коли одна країна на танку в’їжджає на територію іншої суверенної держави”, -говорить Лео. 

Щоб приїхати в Україну, Микола зі Стокгольма перервав навчання в університеті.

Він приїхав, оскільки був розчарований зайвою толерантністю Швеції щодо Росії: “Я тут, щоб боротися із сепаратистами. Мене злить нейтралітет Швеції у певних питаннях. Думаю, настане час, і моя країна почне інакше ставитися до Росії”.1515837
На питання, чи повернеться він на батьківщину, швед відповів, що після всього, що тут пережив, не знає, чи хотів би повернутися в “толерантну Швецію”.

“Досі нас (іноземців – DELFI) не включали ні в роботи з приготування їжі, ні у військові дії в зоні АТО через мовний бар’єр”, – розповів Микола і висловив надію на те, що якщо іноземцям довірили кулінарну справу, то, може, скоро дозволять і воювати.1515841
У військових діях на Донбасі брали участь лише кілька іноземців. За словами Лео, поки їх не допускають до цього з двох причин – неволодіння українською та російською мовами і ймовірну неможливість домовитися в критичний момент. Іноземці не приховують, що в “Азові” створюють відділ легіонерів, який повинен очолити снайпер шведської армії Мікаель Скіллт, що став легендою в Україні.

Досвідчений грек

Найдосвідченішим легіонером в “Азові” вважається військовий із Салонік.

“Приїхавши в батальйон, я відразу потрапив у військові дії в Донецькому районі. Не встиг навіть уніформу отримати”, – згадує він. Професійний військовий грецької армії сказав, що за кілька місяців в “Азові” побачив чимало військових дій. “Може, навіть і більше, ніж було потрібно”, – сказав легіонер.

За його словами, він приїхав сюди з особистих причин: “Моя мета – участь у військових діях з ціллю отримання досвіду. Звичайно, треба додати, що я не люблю росіян. Оскільки “Азов” – єдиний батальйон, який приймає іноземців, я приїхав сюди”.

Грек, як і інші іноземці, приїхав сюди таємно і приховує свої паспортні дані. Більшість з них хоче уникнути непотрібної уваги й можливого переслідування після повернення на батьківщину.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.